Тест «ЧЕСНО» не витримали менше половини Дніпропетровських мажоритарників

«Дніпропетровська область посідає почесне третє місце за кількістю кандидатів за мажоритарними округами, які не відповідають критеріям руху ЧЕСНО», – повідомив представник координаційної ради ЧЕСНО в Дніпропетровській області Віктор Жих. Презентація дослідження відбулася 19 жовтня під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

Загалом рух ЧЕСНО перевірив за чотирма критеріями* понад дві тисячі кандидатів-мажоритарників по всій країні, 140 із них – представники Дніпропетровщини. 57 кандидатів з нашої області (41% від усіх перевірених), за оцінкою руху, не відповідають критеріям доброчесності. До того ж, дві третини порушників мають невідповідність лише за одним критерієм, і жоден із кандидатів – за всіма чотирма.

Найбільше порушників – 39 кандидатів – за критерієм невідповідності задекларованих доходів стилю життя. Троє з них – «безхатченки» – не вказали у наявності жодного нерухомого майна, яким володіють чи користуються на інших правах. А переважна більшість – або взагалі не вказали у деклараціях доходу, або ж сукупний дохід родини, поділений на всіх її членів, який є меншим за прожитковий мінімум. Найбільше порушників за цим критерієм у партії «УДАР» – семеро, шестеро – у «Батьківщини», по п’ять у КПУ, «України – Вперед» та серед самовисуванців, четверо у Партії регіонів.

Другим за інтенсивністю порушення є критерій непричетності до корупційних дій – 25 кандидатів, – за оцінкою ЧЕСНО, йому не відповідають. 16 із них – представники Партії регіонів: невідповідність від руху отримали переважно через використання адмінресурсу та підкуп виборців. Не пройшли аудит за цим критерієм також 4 самовисуванці, по два представники «Батьківщини» та Народної партії, один кандидат від КПУ.

Віктор Жих відзначив, що до нього після оприлюднення результатів аудиту звертався кандидат мажоритарник, який не був включений до аналізу, але, як виявилося, хотів пройти такий тест. «Це свідчить про значення руху. Це своєрідна вакцина депутатам, аби вони не почувалися поза суспільством, а намагалися хоча би виглядати доброчесними. Адже в країні вже сформувалося достатньо сильне громадянське суспільство, яке буде стежити за роботою вже нового парламенту», – заявив Віктор Жих.

Політичний оглядач Юрій Райхель відзначив, що проведена рухом ЧЕСНО робота відіграє важливу роль – виховання громадської думки та політичної грамотності в умовах аполітичності та дезорієнтованості виборців. «Суспільство необхідно постійно інформувати. Ця робота має бути безперервною. Я вважаю, що проведена велика робота, і це тільки початок – треба уходити вглиб, зосередитися на кадровому складі, вдосконалювати методологію та враховувати не тільки кількісні, а і якісні показники, та розширювати сферу діяльності, наприклад, переключатися на місцеві ради – там теж мають бути чесні депутати», – зазначив Юрій Райхель.

* Кандидатів за мажоритарними округами перевіряли за критеріями: непричетність до порушення прав людини; незмінність політичної позиції; непричетність до корупційних дій; відповідність задекларованих доходів і майна стилю життя. Для чинних народних депутатів відображаються результати першої хвилі аудиту за шістьма критеріями – також особисте голосування та робота в парламенті.

Побачити всі результати дослідження можна на карті за посиланням http://www.chesno.org/map/. Інформація на ЧЕСНОметрі є оцінкою руху ЧЕСНО, дані постійно оновлюються та підлягають уточненню завдяки інтерактивній кнопці «Повідом».

Можливо, Вам буде цікаво

By