Юлія Тимошенко: Я знаю, що відчувають люди на сході. Аби зупинити агресора, потрібно згуртуватися усім світом

Путін не зупиниться, якщо йому не допомогти в цьому, а людей у східних регіонах потрібно не таврувати, а почути. Про це, а також про ситуацію в Україні напередодні президентських виборів лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко розповіла виданню The Washington Post.

Останні тижні політик майже не виїжджала з буремних східних регіонів. Бо, на її думку, з тими, хто називає себе проросійськими активістами, потрібно розмовляти, домовлятися. Аби тільки звести до мінімуму кровопролиття. І це вона намагалася донести до читачів зарубіжної газети.

А от з Путіним, на її думку, навпаки, потрібно розмовляти якомога жорсткіше. Бо єдина мова, яку він розуміє і сприймає, – це мова сили. Зупинитися сам він не в змозі: це стало очевидним після того, як він повністю проігнорував Женевські домовленості та зухвало заперечує наявність російського військового контингенту на території України.

Після останніх подій стало цілком зрозуміло, що Путін – це Гітлер ХХІ століття, отже, він, як і кривавий фюрер, марить світовим пануванням.

«Мені здається, що Путін бачить себе лідером світу, який диктує новий світовий порядок. Він хоче зруйнувати стабільність, яка утворилася в світі. Він спробував нав’язати своє агресивне лідерство світові, коли вторгся до Грузії. Однак світ інтерпретував це як локальну історію. Пізніше він почав об’єднувати навколо себе диктаторів світу, надаючи їм парасольку захисту. Путін відновив свій вплив у Сирії. А потім продовжив свої плани в Україні», – зазначила Юлія Тимошенко.

Вона підкреслила, що Крим – це лише початок плану російського президента. Його остаточна мета – це навіть не південно-східні регіони України, які він називає «Новоросією». Це – вся Україна. І для того, аби зупинити агресора, потрібно згуртуватися всім світом.

Багато чого залежатиме від того, до яких дій вдадуться лідери світових держав. «Я впевнена, що Путін піде настільки далеко, наскільки йому це дозволить західний світ», – заявила Юлія Тимошенко.

За її словами, вона й сама робить усе, що в її силах, для того, аби надовго відбити бажання російським окупантам ступати на українську землю. Зокрема, ініціювала створення Руху Опору, який би допомагав українським силовикам. Бо всім зрозуміло, що українська армія, яка не готувалася до війни, не в змозі самостійно протистояти добре озброєним та підготовленим російським воякам. Більше того: українське військо останніми роками цілеспрямовано знищувалося. Тепер зрозуміло, для чого.

«За останні чотири роки проросійська диктатура, яка панувала в нашій країні, зробила все, аби знищити нашу армію. Тому я прийняла рішення закликати добровольців, які мають військовий досвід, об’єднатися у територіальні загони самооборони. Я роблю все можливе, щоб гарантувати створення такої армії добровольців в Україні – патріотичної армії, відданої Україні», – підкреслила лідер «Батьківщини».

І, схоже, це їй вдається. Ідея створення таких загонів знайшла відгук у патріотичних українців. Перебуваючи на сході України, Юлія Тимошенко мала змогу на власні очі переконатися, що до Руху Опору записується все більше людей.

У розмові із журналісткою зарубіжного видання лідер «Батьківщини» розповіла, як вела переговори із сепаратистами, що захопили державні будівлі на Донбасі. Попри всі негативні прогнози, ці люди все ж таки вийшли на переговори та погодилися, принаймні, вислухати політика та взяти протокол взаєморозуміння, який вона їм запропонувала.

«Ми поговорили з ними про те, що настав час дати більше незалежності регіонам України, але ми повинні зберегти територіальну цілісність України та припинити підтримку військових загонів Росії, що робили деякі з українських громадян. Для людей, які живуть на сході, дуже важливо мати діалог з владою, і я хочу стати тим політиком, який веде з ними цей діалог», – підкреслила Юлія Тимошенко.

За її словами, вона не має морального права відсиджуватися у Києві, коли на сході відбуваються такі події, ллється кров. По-перше, це неприпустимо для відповідального політика. По-друге, вона вбачає своє завдання у тому, аби відокремити жителів Донбасу від російських диверсантів, не дати Кремлю остаточно заволодіти розумом та серцями мешканців сходу. Нарешті, по-третє, вона відчуває близькість з мешканцями східних регіонів, адже й сама народилася на Дніпропетровщині.

І зараз, на переконання Юлії Володимирівни, її земляки почуваються знехтуваними. Аби переконати їх, що у Києві про них не забули, і що влада намагається розв’язати ситуацію таким чином, щоб вихід влаштував усіх, вона й їздить до Донбасу.

«Це – питання довіри. Я народилася на сході України. Вся моя родина – там, і я знаю, що відчувають люди, які живуть на сході», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Максим Компанієць

Возможно Вам будет интересно

От