Новий президент має стабілізувати ситуацію на сході

Минулих вихідних Україна обирала нового Президента.

За попередніми даними, лідирує Петро Порошенко, і більше 54 відсотків голосів на його користь свідчать про те, що другого туру виборів не буде, і незабаром переможець присягне на вірність українському народу.

Новомосковці включилися у процес голосування, продемонструвавши активну громадянську позицію. Чого очікують жителі нашого міста від нового очільника країни, ми запитали у городян на вулицях Новомосковська.

Ірина та Ростислав, економіст та майстер заводу:

– У першу чергу, ми очікуємо миру. Влада має застосувати всі засоби, аби якнайшвидше припинилося кровопролиття на Донбасі. Як тільки там все владнається, слід братися за економіку. Буде спокій – буде нормально розвиватися країна.

Людмила Григорівна, пенсіонерка:

– Я вірю, що все у нас налагодиться, адже новий Президент – господарник, і свої статки він сам заробив, нічого не крав у держави. Та й з іменем Петра Порошенка пов’язую европейський розвиток країни. В мене ростуть двоє онуків – 13 і 8 років – дуже хочу, щоб вони мали можливість вчитися і жити у вільній країні, де немає насилля, безробіття і кожен шанує один одного.

Ірина Михайлівна:

– Нічого доброго не чекаю. До влади прийшли старі кадри. Я голосувала за нове обличчя – за Вадима Рабіновича, але ж він не пройшов. Начиталась багато інформації в інтернеті про інших кандидатів – ані совісті, ані сорому у багатьох нема, але всеодно рвуться до влади.

Ганна, поетеса

– Я ставлюся до новообраного Президента з пересторогою. Не можу нічого сказати поганого про нього, але і не впевнена в тому, що він виправдає мої сподівання. Дуже хочеться, щоб владною рукою новий очільник держави швидко «зачистив» схід, припинивши нарешті поки що безкарні посягання на суверенітет нашої держави. Хочеться, аби нарешті в державі запрацювали служби, які у подальшому попереджували б контрреволюційну діяльність в Україні. Наш народ ціною великих втрат самоідентифікує себе. Президент повинен затвердити це на державному рівні. Буду сподіватися на краще.

Дарина, Андрій, Анна, десятикласники СЗШ №18:

– Ми за віком ще не голосуємо, але знаємо, що батьки віддали голоси за Петра Порошенка. Він обіцяє мирне врегулювання ситуації на сході, а це на сьогодні найболючіша проблема для всіх українців. Нам через рік доведеться визначатися зі своїм майбутнім. Можливо, поїдемо навчатися за кордон, Порошенко обіцяє зовсім скоро вступ до Європейського Союзу, а це відміна віз, вільне пересування. Тож наші сподівання – найоптимістичніші.

Костянтин, кухар

– Від нового Президента очікую найперше стабілізації ситуації. Це для початку. А потім – прагнення чогось нового. Ми так довго жили при одній системі, яка дісталася нам у спадок від Радянського Союзу, що хочеться спробувати чогось іншого. Хочеться спробувати жити по-європейськи, може, щось дійсно хороше з того вийде. Я за те, щоб як у Грузії – звільнити застарілі кадри на всіх рівнях, набрати нових, молодих. Адже старі кадри завжди працюватимуть за старими методами. Раніше я якось особливо не помічав Порошенка в політиці. Зараз, сподіваюсь, він проявить себе.

Олеся, мама двох маленьких дітей:

– Я взагалі проти всіх президентів. Навіщо вони нам, якщо моє життя від цього не стає кращим? От скоротили соціальні виплати, кому мені скаржитися? Тому й не голосувала я ні за кого.

Леонід Петрович, будівельник:

– Головна причина, чому ми досі не стали незалежною країною, що нами керують ззовні. Ви тільки послухайте риторику керівництва сусідньої країни – все у нас не так: і мову російську утискають, і не терористи зовсім у Донбасі, а мирні жителі ходять зі зброєю… Нам весь час вказують, що і як ми маємо робити. Я працював і жив у Казахстані 16 років, будував БАМ, практично все життя прожив у Росії, але колись захотів почитати Шевченка і не міг знайти його у бібліотеці! А ви спитайте, чи є в Росії українські школи, і скільки їх там. Нам, українцям, треба навчитися себе поважати, мати власну гідність, бути патріотами України. Молодь, яка повстала восени на Майдані, показала, що вона гідна кращого життя. Але досі не покарані ті, хто розганяв та розстрілював людей. От коли це буде зроблено, тоді люди повірять владі. І ще одне. Мені 78 років. Коли не стане таких як я, а молодь прийде до керма країни, лише тоді життя налагодиться. Новообраний Президент демонструє рішучість і обіцяє припинити війну, підняти на належний рівень армію, провести реформи. Ви, молоді, маєте допомагати йому. Кожен на своєму місці. І все в нас буде добре.

Наталка, продавчиня із Личкова

– Від Порошенка очікую конкретних кроків у найкоротший термін. Найперше, треба зменшити пенсійний вік для жінок. Потім – знизити податки при оформленні документів – на житло, землю і т.д. Далі, якщо він уже намітив курс на Європу, – наші зарплати і пенсії повинні відповідати європейським. Ну і потрібна негайна допомога селу – саме там дуже складно знайти роботу, люди отримують мінімальні зарплати. А ще дуже важливим вважаю офіційне працевлаштування. Треба зробити так, щоб працедавцеві було вигідно оформити робітника офіційно. Якщо ж негайно не почне Президент наводити лад в державі, почне демагогію розводити – нехай йде у відставку.

Розмовляла Тамара Харківських

Возможно Вам будет интересно

От