Навіщо нам депутати?

Мені не раз доводилося бувати на сесії міської ради і скажу чесно: таких неподобств, які відбувалися на двох останніх депутатських зібраннях за участю громадськості міста, раніше бачити не доводилося.

Я – пересічний громадянин Новомосковська і не маю ніякого відношення до влади. Але те, що демонструють обрані нами депутати, викликає сором та огиду. На останніх сесіях доходило навіть до рукоприкладства – і часом здавалося, що дехто з депутатів брав на себе роль полковника Лінча, без суду та слідства звинувачуючи у всіх проблемах міського голову та пропонуючи йому написати заяву про звільнення.

Одразу зауважу, що я не є прихильником С. Мороза. Але протиправна поведінка, яку дозволяють собі деякі депутати по відношенню до міського голови, скидається на хугіганство. Минуле зібрання було скликано секретарем міськради Б. Мазуром начебто з приводу загоряння міського сміттєзвалища. Але одразу після влаштованого шоу, яке організувала депутатська більшість, запрошені на засідання деякі кулебівчани засумнівалися, що організатори дійсно вболівають за екологічний стан Кулебівки. Люди швидко зметикували і зробили висновки, що «масовка» була потрібна для зняття міського голови.

І вже можна стверджувати як доконаний факт ці слова, адже на скликану минулого тижня міським головою чергову сесію, де мали розглядатися питання, пов’язані із полігоном ТПВ, більшість депутатів не з’явилися. Якщо вони так вболівають за долі людей, то чому не прийшли до сесійної зали, а просто зірвали сесію? І чи не забагато для міста 50 депутатів, якщо прийшло працювати лише 17? Може нам і не потрібна така їх кількість? Бо навряд чи хто із саботажників згадав у цей день про новомосковців, котрі чекають рішень із земельних, бюджетних та інших питань.

Сесію цього разу зірвати вдалося, але ті, хто намагався знову влаштувати у залі штовханину, самі потрапили під гнів розлючених новомосковців. І хоч до зали вкотре прийшли люди у камуфляжі, яких вже встигли охрестити «зеленими чоловічками», ніхто їх не злякався. Вони разом із секретарем міськради Б. Мазуром, «несостоявшимся» мером Ю. Карачевцевим пройшли крізь «коридор ганьби», влаштований новомосковцями. Ці люди без шевронів на камуфляжі відмовлялися представлятися. Врешті вдалося почути, що вони – козаки Самарської паланки, але по закінченню дійства останні поїхали в автомобілі, який належить батальйону «Днепр»(!?). Не віриться, що ці люди, покликані захищати нас від чужинців та терористів, блокують роботу міської влади.

Наступна сесія призначена на 6-е червня. Якщо ще й цього разу не вдасться її провести, громада має визначитися, чи потрібні їй такі захисники її інтересів. Здавалось би, Майдан мав навчити і чиновників, і депутатів слухати громаду і служити їй. У нашому місті представники влади думають інакше.

Згадуються перші жертви Майдану. Саме в ці дні міське керівництво ПР збирало серед депутатів підписи на підтримку дій Януковича… Мабуть, так швидко ці люди не зміняться. Незмінність своїх поглядів та поведінки вони демонструють і сьогодні.

Степан Небайдужий

Можливо, Вам буде цікаво

By