С. Тігіпко: «Країні необхідна термінова децентралізація влади»

Оновлена партія «Сильна Україна» об’єднує всю країну

Повне перезавантаження влади є передумовою нової якості української політики. Експерти переконані: зараз конче необхідно забути про протиставлення Сходу та Заходу. Чи готові наші політики відмовитися від старих звичок?

Політика нової якості

Зараз серед політичних сил майже немає тих, що реально єднають країну. З кампанії в кампанію програми провідних партій спиралися на тези, що тиснули на больові місця електорату та загострювали внутрішні конфлікти. Вочевидь, сьогодні країні конче необхідна принципово нова партія, що зможе представляти інтереси всіх регіонів.

Створити таку партію має намір Сергій Тігіпко. 5 серпня у Києві пройшов установчий з’їзд партії «Сильна Україна». На захід приїхало 224 делегати з усіх регіонів країни.

Оцінюючи перспективу майбутніх виборів, Тігіпко заявив, що якість нового парламенту можна змінити лише за умовою зміни виборчої системи. Мажоритарна система є засадою політичної корупції, тому нам необхідно відмовитися від неї. Крім того, депутат закликає проводити вибори за відкритими списками.

З’їзд був установчим. Делегати зібралися, щоб вирішити кілька робочих питань для формування програми партії та її уставу. Ці документи будуть прийняті на початку вересня, після того, як в районах та містах – на базовому рівні партії – пройде обговорення та будуть сформульовані необхідні пропозиції. За словами в.о. голови партії Світлани Фабрикант, регіональні програми партії можуть відрізнятися, виходячи з проблем кожного району. Головне, щоб вони не суперечили основній програмі партії. А вищим органом влади в політсилі є з’їзд. Саме він буде затверджувати всі ключові рішення партії.

«Людям, що живуть на Донбасі, у Львові, Одесі, Дніпропетровську, треба надати право самим визначати свою долю в рамках єдиної країни, – заявив на з’їзді Сергій Тігіпко. – Сьогодні необхідно терміново провести децентралізацію управління. Це питання національної безпеки».

Він визначив стратегічні цілі партії: домогтися миру, відродити національну економіку та створити план соціального порятунку.

З’їзд також обговорив базові завдання, що конче потребують вирішення. На думку Сергія Тігіпка, їх п’ять: об’єднання країни, підтримка професійної армії, захист мирного населення, пошук мирного рішення та розвиток економіки.

Кожна громада в країні має знайти свій шлях вирішення цих задач. З’їзд відвів місяць саме на те, щоб люди на місцях змогли сформулювати свої пропозиції. Їх обробить та зведе в єдиний документ спеціальна робоча група – і на початку вересня делегати «Сильної України» затвердять його як програму партії.

Наразі політсила обрала свого лідера – їм одноголосно став Сергій Тігіпко, – та вирішила під час найближчих виборів називатися Партією Сергія Тігіпка «Сильна Україна».

Пять пріоритетних задач «Сильної України»

– Об’єднання країни. Крім децентралізації, мова йде про тотальну боротьбу з корупцією, зниження політичної напруги та зупинення дій, спрямованих на розкол країни.

– Підтримка професійної армії. Радикально підвищити зарплату військовим та прийняти соціальний пакет, що приведе до армії добре навчених професіоналів. Така армія буде в рази ефективніша за нинішню.

Захист мирного населення. Прийняти правовий статус людей, постраждалих від війни. Оперативно відбудовувати звільнені райони, щоб люди швидко поверталися до нормального життя та могли самі про себе піклуватися.

Пошук мирного рішення. Необхідно шукати можливість перемовин з Росією, тому що в її силах припинити агресію на території України.

– Підйом економіки. Необхідні термінові економічні реформи, що залучать інвесторів у країну. Влада повинна добитися політичного рішення про відкриття західних ринків для наших товарів.

До речі

Рівень підтримки політичних сил на початок липня:

«Солідарність» – 32%

ВО «Батьківщина» – 13%

Радикальна партія – 13%

«УДАР» – 12%

Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» – 8%

ВО «Свобода» – 6%

Партія регіонів – 5%

«Громадянська позиція» – 5%.

Опитування Q&Q Research, похибка виборки м. 2,2%.

Пряма мова:

«Ця політична сила попереджає владні інститути, акцентуючи на мирному рішенні конфлікту на Сході, – вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов. – Мирний план – це те, чого чекає Україна, будь-який громадянин, незалежно від регіону, в якому він живе. «Військове крило» політичних партій налагоджене на перемогу будь-якою ціною. Але мир з позиції сили України, а не слабкості – це те, що потрібно сьогодні».

Василь Сорокін

Можливо, Вам буде цікаво

By