У «Сильної України» є всі шанси стати новою опозицією

На з’їзді партії Тігіпка проголосували за мажоритарників та ухвалили програму

Відкриваючи з’їзд, лідер партії наголосив, що нинішні парламентські вибори – унікальні. Ніколи ще від передвиборчих перегонів не залежала цілісність країни та навіть саме її існування.

«Ця кампанія буде для нас дуже складною, – так почав свою промову С. Тігіпко. – Наше завдання – запропонувати суспільству альтернативу тому шляху загибелі, по якому веде країну теперішня влада». Вести цю кампанію партія вирішила без помічників, – не об’єднуючись з іншими політичними силами. Депутат Світлана Фабрикант зізналася, що партію намагалися «змусити до миру» та об’єднання. «Але ми ухвалили рішення і йдемо самостійно, хоча через це нас і не пускають на центральні телеканали – аби про нас забули», – сказала вона.

Лідер «сильноукраїнців» нагадав 406 депутатам основні тези програми, для затвердження якої вони, крім іншого, і прибули до Києва. Цю програму всі вони добре знають: її розробляли і погоджували всі регіональні відділи впродовж останнього місяця. В ній зафіксовано реформи, які партія планує провести після проходження в парламент.

Про мир

«Наше завдання не в тому, щоб виграти війну, а в тому, щоб виграти для України мир», – вважає С. Тігіпко. Щоб його виграти, необхідно всіма силами утримати перемир’я і продовжити перемовини. До них слід залучити всіх можливих міжнародних посередників, зробити переговори прозорими. «Люди мають право знати, про що домовляються політики», – переконаний Тігіпко. Не менш важливо, на думку політика, створити професійну армію, котра могла б протистояти будь-якій агресії ззовні. А для об’єднання країни і зняття напруженості – провести регіоналізацію: дати всім областям нові економічні й гуманітарні повноваження, обов’язково залишивши в центрі право вирішувати питання зовнішньої політики, національної безпеки, оборони і територіальної цілісності.

Про економічний патріотизм

«В економіці наше головне завдання – врятувати вітчизняне виробництво від повного знищення», – вважає Сергій Тігіпко. Його аналіз ситуації підтримав відомий економічний експерт Ігор Уманський: «Тотальна корупція, тотальний занепад економіки, продовжуються рейдерські захоплення – «революція гідності» не принесла очікуваних результатів, – констатував експерт. – Не критикувати владу в цій ситуації – нечесно. Звичайно, суспільство має об’єднатися, але замовчувати проблеми не можна».

Щоб зупинити падіння економіки, партія Сергія Тігіпка пропонує підтримати вітчизняні підприємства держзамовленням, захистити внутрішні ринки і домовитися про розширення зовнішніх. Крім того, необхідно допомогти малому і середньому бізнесу, а також – зайнятися створенням сприятливого інвестиційного клімату. Для цього, впевнені у партії, слід зруйнувати всі корупційні схеми. «Поки ми не почнемо боротьбу з корупцією, проводити будь-які реформи немає сенсу», – висловився Тігіпко.

Про соціальний захист

«Сьогодні влада намагається вирішити проблеми бюджету за рахунок населення, а це неприпустимо», – заявив Тігіпко. Тому партія пропонує відновити всі попередні виплати і соціальні стандарти, зупинити падіння гривні та повернути контроль держави над формуванням тарифів ЖКГ. Крім того, проведення економічних реформ – підтримка підприємств і бізнесу, а також створення професійної армії – допоже у боротьбі з безробіттям.

Крім програми партії, з’їзд одностайно затвердив список кандидатів у мажоритарних округах – всього 130 людей. А партійний список делегати пообіцяли допрацювати і презентувати в понеділок. «Ми б не хотіли, щоб від нас балотувалися люди, заплямовані корупційними скандалами, або знані своєю антиукраїнською чи непатріотичною позицією, – сказав лідер «Сильної України». – Тому дискусії триватимуть».

Компетентно

Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій ІГЛС

– «Сильна Україна» йде на вибори з реформами та економічно-ліберальним порядком денним – це вигідно вирізняє її з-поміж інших учасників кампанії. Ці вибори унікальні для України тим, що в них беруть участь багато партій влади, але опозиційна партія – лише одна. «Сильна Україна» має всі шанси стати новою опозицією.

Руслана Писаренко

Можливо, Вам буде цікаво

By