Олександр Турчинов: «Маріуполь завжди буде українським»

«Жодної поступки ворогу. Жодного сантиметра української землі. І жодної здачі територій на Донбасі, які прагнуть бути українськими», – такі заяви зробив голова Верховної Ради Олександр Турчинов, перебуваючи у Маріуполі.

Як відомо, це місто всі останні тижні потерпає від шквального вогню і відчайдушно бореться з ворогом. Незважаючи на буцімто оголошене перемир’я, жителів міста продовжують обстрілювати. Вони організовують спротив і як можуть допомагають українській армії. Але сили все одно нерівні.

Підтримати маріупольців приїхав голова Верховної Ради, один із лідерів політичної партії «Народний фронт» Олександр Турчинов. Те, що він побачив у місті, неабияк його потішило. Адже повсюди – жовто-блакитні прапори. Та що й казати: останнім часом Маріуполь став більш українським, ніж деякі традиційно націоналістичні міста, скажімо, на Західній Україні. Не дивно, що у день міста, який нещодавно відзначили у Маріуполі, його мешканці вийшли на вулиці у вишиванках та під національними прапорами. Із задоволенням співали українських пісень та державний гімн України.

За словами Олександра Турчинова, ці настрої людей – надзвичайно показові. Бо це означає, що більшість населення на Донбасі прагне залишитися українцями в Україні. А відокремлення вимагають лише проросійські найманці та бойовики.

«Маріуполь був, є і буде українським містом, яке не входить і не входитиме в 30-ти кілометрову зону безпеки на Донбасі. Маріуполь працюватиме як звичайне українське місто і ніколи не буде під контролем ані терористів, ані сепаратистів, ані російських військових», – заявив Олександр Турчинов, виступаючи перед місцевими мешканцями.

Під час візиту голова Верховної Ради оглянув лінію оборони міста та провів нараду з керівництвом військових підрозділів і Національної гвардії. Обговорювали, як краще укріпити місто, вжити протидиверсійних заходів та захистити мирних жителів.

Олександр Турчинов змушений був констатувати, що Маріуполь більше за інші міста відчув на собі, що таке «перемир’я». Бо саме його не припиняють бомбити та обстрілювати російські найманці.

«На превеликий жаль, усі домовленості про перемир’я не дотримуються.

Ці передові рубежі перебувають під обстрілом «Смерчів» і «Градів», – підкреслив голова парламенту.

За його словами, Маріуполь – це стратегічне місто, адже воно відкриває шлях на південь України, у тому числі, до Криму.

«Саме тому оборона Маріуполя для нас є одним із найважливіших стратегічних завдань, які сьогодні вирішують Національна гвардія і Збройні Сили України. Сьогодні вибудовується лінія активної оборони Маріуполя, яка має зупинити не тільки підрозділи терористичних угруповань, а й регулярні частини Збройних сил Російської Федерації», – зазначив лідер «Народного фронту».

Олександр Турчинов переконаний, що не варто довіряти Росії, яка начебто гарантує мир. І так зване «перемир’я» потрібно використати для посилення обороноздатності України.

«Для Росії мирний формат є неприйнятним, і вона робитиме все, аби зірвати мир та відновити бойові дії. Тому я маю намір звернутися до уряду з проханням надати потужну технічну допомогу для зведення лінії оборони, через яку не зможуть прорватися жоден танк, жоден БТР і жодна частина агресора», – підкреслив Турчинов.

Можна не сумніватися, що уряд надасть Маріуполю всю необхідну допомогу. Адже його очільник, перший номер у списку «Народного фронту» Арсеній Яценюк постійно відстоює державницькі позиції. І неодноразово підкреслював, що ворогу не можна віддавати жодного сантиметра української землі.

Усі, хто приєднався до команди «Народного фронту» на нинішніх парламентських виборах, переконані: з ворогом не можна вести жодних перемовин про здачу українських територій. Бо віддати під контроль Росії бодай одне-єдине місто – це означає зрадити сотні тисяч мешканців, які не бажають ставати під російські триколори.

За подіями у Маріуполі стежить вся країна. І молиться за те, аби було менше жертв серед наших військовослужбовців та мирного населення. Судячи із настроїв у цьому місті, Донбас потроху «прозріває». Свого часу його жителів ввели в оману, але тепер вони вже не сумніваються, хто – справжній ворог, а хто хоче їм допомогти. І точно знають, якого кольору має бути їхній прапор.

Олеся Гашко

Можливо, Вам буде цікаво

By