Частина правди про Новомосковськ, або хто збагачується за рахунок нашого майна.

Шановні новомосковці! Звертаюсь до Вас із надзвичайно важливою інформацією про стан справ у нашому місті.

Не про той, який можна почути на чергових виступах, доповідях, звітах від міських посадовців, а про те, що від нас з Вами ретельно приховують, вголос не говорять, а тихенько, прикриваючись благими намірами, збагачуються за рахунок нашого майна. Мова йде про те, що мешканців міста протиправно позбавляють комунального майна, і не абиякого, а найціннішого – нерухомості по всьому місту через борги комунального підприємства „Житлово-експлуатаційне об'єднання”.

На перший погляд все виглядає ніби законно: у КП „ЖЕО” є борги перед юридичними особами, і їх, відповідно до рішень Господарського суду Дніпропетровської області, слід погасити, тому і продають майно. А якщо вникнути в суть проблеми, то виникає закономірне питання: до чого тут комунальне майно, воно ж КП „ЖЕО” не належить, це ж власність всіх мешканців міста!? Як може КП „ЖЕО” розраховуватись за свої борги тим, що йому не належить?

Ситуація виглядає наступним чином.

У 2000 році, коли створювалось КП „ЖЕО”, йому було передано у користування комунальне майно – близько 140 об'єктів нерухомості. У 2002 р. до статуту підприємства вносять зміни, і закріплюють це майно на праві оперативного управління відповідно до п. 4.1 статуту.

Здійснюючи господарську діяльність, КП „ЖЕО” заборговує різним підприємствам чималеньку суму. Згідно документів, з якими мені вдалося ознайомитись, на 11.05.06 року сума боргу складала 3млн. 905 тисяч 741 грн. Кредитори звертаються до Господарського суду Дніпропетровської області – і суд зобов'язує КП „ЖЕО” розрахуватись по боргах. Добровільно борг не повертається, і рішення передається на примусове виконання до відділу Державної виконавчої служби Новомосковського міського управління юстиції (нині Новомосковське міськрайонне управління юстиції). І в цьому ж році відділ Державної виконавчої служби Новомосковського міського управління юстиції відкриває виконавче провадження по стягненню з КП „ЖЕО” боргу.

Відповідно до Закону України „Про виконавче провадження” в першу чергу стягнення звертається на грошові кошти в національній й іноземній валюті. Простіше кажучи, спочатку мали б арештувати рахунки у банках, а в разі, коли коштів недостатньо – майно. У випадку з КП „ЖЕО” відбувається цікава ситуація. Посадовці відділу Державної виконавчої служби арештовують майно, яке КП „ЖЕО” не належить, а лише перебуває у нього на праві оперативного управління. І починають реалізовувати його з прилюдних торгів. На даний час реалізовано близько 14 приміщень і одна будівля. І все було б нормально, якби у дії посадовців органів юстиції не втрутився закон.

Відповідно до норм Господарського кодексу України, комунальне підприємство не може відповідати по своїх зобов'язаннях майном, що закріплено на праві оперативного управління. Це вказано в ч. 9 ст. 78, ч. 7 ст. 77 Господарського кодексу України.

Але зазначені норми закону свідомо ігноруються посадовцями юстиції під приводом того, що Закон України „Про виконавче провадження” надає право арештовувати майно, що закріплено за юридичною особою на праві оперативного управління. В даному випадку відділ ДВС Новомосковського МРУЮ посилається на ст. 64 Закону України „Про виконавче провадження”, де вказано: у разі відсутності у боржника – юридичної особи коштів, достатніх для покриття заборгованості, стягнення звертається на інше майно, належне боржникові – юридичній особі, на праві власності або закріплене за ним.

У даному випадку в ст. 64 Закону України „Про виконавче провадження” конкретно не вказано вид закріплення майна, оскільки в Україні відповідно до Господарського кодексу існує два його види:

– право оперативного управління;

– право господарського відання. А оскільки в ст. 64 Закону України „Про виконавче провадження” конкретно не вказано вид закріплення майна, то арештовують все закріплене майно без розподілу. Тому помилково і застосовують дану норму закону, враховуючи, наскільки цінне майно потрапило під арешт.

І починається найцікавіше – майно починають продавати. Порядок продажу встановлено.

На даний момент продано:

1. Двоповерхову будівлю будинку міськпобуткомбінату за адресою: пл. Перемоги, 17, загальною площею 1268,18 кв. м., що навпроти зупинки автобусів до смт. Меліоративне, с. Знаменівка, за ціною 742360 (сімсот сорок дві тисячі триста шістдесят) гривень 00 копійок, продано гр. Мунтяну Дмитру Ігоровичу, мешканцю м. Дніпропетровська. На той момент це приблизно 147 тис. доларів США. І це за двоповерхову будівлю в центрі міста. Вражає?

2. Приміщення Ощадбанку (колишні „Алые паруса”) по вул. Радянській, 19, загальною площею 601,1 кв. м. за ціною 616440 (шістсот шістнадцять тисяч чотириста сорок) гривень 00 копійок продано ТОВ „Авеста-7”, м. Дніпропетровськ. На той момент це приблизно 122 тис. доларів США.

3. Приміщення перукарні „Локон” по вул. Радянській, 15, загальною площею 101,1 кв. м. за ціною 78500 (сімдесят вісім тисяч п'ятсот) гривень 00 копійок продано гр. Демченку Дмитру Олександровичу, мешканцю м. Дніпропетровська.

4. Приміщення по вул. Радянській, 15, загальною площею 51,9 кв. м. за ціною 47000 (сорок сім тисяч) гривень 00 копійок продано гр. Самара Мар'яні Сергіївні, мешканці м. Новомосковська.

Продано ряд інших об'єктів по вул. Радянській, 15, вул. Сучкова, 33-а, вул. 195-ої Стрілецької дивізії, але нові власники чомусь себе не проявляють, і їх знає лише відділ Державної виконавчої служби.

Спочатку нові власники стрімко почали заявляти про себе. Так сталося з перукарнею „Локон”, будівлею міськпобуткомбінату, Ощадбанком, де взагалі постала загроза існування робочих місць, але трудові колективи стали захищати своє право: хто звернувся до суду, хто до правоохоронних органів. Тож нові власники зрозуміли, що виказувати себе поки що не слід. Можна ж собі зашкодити, тому й сидять тихенько. Цим і пояснюється те, що вони не реєструються в БТІ.

Цікавим є також те, що по-перше, неймовірно занижені ціни на продану нерухомість, які очевидно не відповідають ринковим, по-друге, постає питання, хто взагалі в м. Новомосковську знав про проведення торгів і міг взяти в них участь, враховуючи те, що за кожним об'єктом є трудові колективи, і кожен з них міг їх придбати і зберегти робочі місця. Хоча згідно Закону України „Про виконавче провадження” про продаж майна обов'язково мав би знати власник, тобто міська рада. То чому не захищають майно? Невже не зрозуміло, що таким чином новомосковців обкрадають!?

Ось так через неправильні дії посадовців відділу Державної виконавчої служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції за приблизними підрахунками територіальній громаді міста завдано збитків більше ніж на 2 млн. грн.

На сьогодні точна сума боргу мені невідома, але знаю, що вона зменшилась, і може складати близько 2 млн. гривень. Тобто об'єкти комунального майна продаються за безцінь, хоча, продавши навіть один-два об'єкти за ринковою ціною, можна було б розрахуватися з боргами КП ЖЕО.

Отак за копійки продають наше майно, гасять борги КП „ЖЕО” нашим майном, незрозуміло з яких правових підстав, хоча ситуація б мала виглядати наступним чином.

Якщо є рішення суду про стягнення з комунального підприємства боргу на користь юридичних осіб та КП „ЖЕО” не виконує його добровільно, то кредитор передає його до Державної виконавчої служби для виконання рішення у примусовому порядку. В свою чергу, Державна виконавча служба мала б у відповідності до законодавства лише арештувати рахунки КП „ЖЕО”. В разі, якщо коштів недостатньо, то відповідно до закону, повну субсидіарну відповідальність мав би нести власник цього підприємства, тобто бути співвідповідачем у справі.

І на сесії міськради розглянути ситуацію із заборгованістю КП „ЖЕО”, виділити кошти на покриття боргу. Зважаючи на суму, вона не є захмарною, і в такий спосіб можна було б зберегти комунальне майно від протизаконного продажу. А якщо коштів у міському бюджеті недостатньо, то провести приватизацію комунального майна відповідно до закону. Але хтось у цьому не зацікавлений, оскільки так неможливо нажитись з продажу комунального майна.

Взагалі цікаво, як допустили, що борги КП „ЖЕО” доросли до такої суми. Якщо населення не сплачує за поставлені послуги, щоб розрахуватись з боргами, юристи підприємства мали б через суд змушувати неплатників розраховуватись за послуги. І боргу б не було. Але це знову декому не вигідно, бо все просто, правильно і прозоро.

А найголовніше, чому стан речей у комунальному господарстві приховують від громадськості, чому нічого невідомо про протиправний продаж майна? Мовчать, чиновники, як партизани.

Також неможливо обійти увагою бездіяльність Новомосковської міжрайонної прокуратури, яка з невідомих причин не бачить порушень у діях органів юстиції. Численні звернення за захистом закінчуються однаково – відмовою в порушенні кримінальної справи. То навіщо ви потрібні такі, якщо щось серйозне і важливе для всіх мешканців міста не можете повернути у правове русло? Ваш обов'язок – захищати інтереси громади, хіба не так? Вам не соромно від своєї безпорадності?

Вважаю, що місцевим засобам масової інформації необхідно відкрити окрему рубрику під назвою „Захист комунального майна”, в якій повідомляти про стан речей. Вести щось на кшталт журналістського розслідування, за результатами якого комусь доведеться не солодко, бо все таємне рано чи пізно стає явним.

Источник: В. Павлович

Можливо, Вам буде цікаво

By