Сенсації не вийшло

Не встигли депутати оговтатися після чергової сесії, як у понеділок їх екстрено зібрали для оголошення заяви міського голови. Інтригу зберігали до останнього. Запрошені до великої зали міської ради депутати, представники ЗМІ, керівники підприємств та організацій міста губились у припущеннях. Хтось казав, що зібрав голова у зв'язку зі стихійним лихом на Закарпатті для виділення грошової допомоги, а хтось навіть припускав, що мер добровільно написав заяву про відставку…

Та через мить запрошена публіка була розчарована. В. Літвіщенко в черговий раз «шив у дурні» міську громаду. Заява його стосувалась питання переносу Літака. Власне, це не була його заява взагалі, а оприлюднення листа 26-річної давнини. Мер зачитав лист ветерана А. Якимчука, який ми друкуємо нижче. Видно, Віктор Іванович, свідомо порушуючи закон, гарячково шукає собі виправдання. Бо у разі зносу Літака на нього чекає чергова кримінальна справа. Тож переписку з головою ради ветеранів Київської міської секції ветеранів війни А. Якимчуком вважає за офіційний документ, який може слугувати виправданням його діям. Те, що ветеран пропонував пам'ятник-погруддя – лише рекомендація, а те, що було встановлено більш сучасний літак, було сприйнято позитивно ветераном, хоча інших листів В. Літвіщенко чомусь не представив. Ставлення до проекту підтверджується тим, що А. Якимчук був присутній на відкритті Літака, і особисто перерізав стрічку (про це читайте нижче коментар директора ЗОШ №2 С. Кульбашної).

Сенсації не вийшлоА що стосується натяків міського голови на газети, які нібито побояться чи не захочуть публікувати вищевказаний лист, то ми це робимо з задоволенням. Тому що вважаємо своїм обов'язком нести людям правду, а не політику подвійних стандартів, якою керуєтесь ви, Вікторе Івановичу.

І чесно скажемо, ми щасливі від того, що не потрапили до числа тих газет, думка яких не йде врозріз з думкою міської влади.

Радимо також прочитати історію про «жовту» пресу, розширите свій кругозір, і не будете розкидатися словами, значення яких не дуже розумієте.

С. Кульбашна, директор ЗОШ №2.

– Лист А. Якимчука дуже здивував мене. Добре пам'ятаю, що цей шанований ветеран був на мітингу відкриття пам'ятника, особисто перерізував стрічку, виступав із щирою промовою і дякував піонерам, комсомольцям, працівникам трубного заводу, керівникам міста за те, що в центрі Новомосковська було відкрито пам'ятник. Я була присутня на мітингу, і ні слова він не сказав про те, що це не та машина, а навпаки, стверджував, що Літак – наша гордість, бо це онук серії машин авіації ЛА середини 40-их років. Що він і в мирний час стоїть на сторожі миру як і інші воїни червонопрапорної 295-ої дивізії. В очах у ветерана були сльози…

Я по натурі людина-самоїд, все пропускаю через себе. І коли про мене говорять “опозиція”, то одразу хочеться заперечити – я ніколи не була в опозиції. У мене є своя особиста думка, я завжди намагалася розуміти владу і підтримувати її. Але я не розумію, чому навкруг Літака розгорілись такі агресивні дії з приниженням людської гідності тих, хто не згоден з діями влади. Адже усе можна вирішити інтелігентно, дружно, мудро, не роблячи людям боляче, пояснюючи, чому саме так, а не інакше.

… В Україні діє Закон «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 рр.», де чітко записано, що центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні нести відповідальність за облік та зберігання пам'яток ВВВ на тій території, де вони розміщені.

Нам також вдалося почути коментар з цього приводу у Л. Голубчик, директора Дніпропетровського обласного центру з охорони історико-культурних цінностей.

– Лист не є документом. Писати і розмовляти до прийняття рішення можна було про що завгодно. Рішення прийнято: пам'ятник, такий як він є, взято на державний облік рішенням Дніпропетровського виконкому. Відповідно до Закону «Про охорону культурної спадщини» усі пам'ятники, які було взято на облік у радянські часи, вважаються легітимними по відношенню до нового закону, прийнятого у 2002 році. Тому юридично цей об'єкт (Літак – ред.) захищений, і на сьогодні вважається пам'ятником. Крапка. Який би лист не знайшовся, він не документом.

Є закон і його повинні дотримуватись усі. Рішення про перенесення пам'ятника якщо і прийматиметься, то у Києві. Мене дивує та легкість, з якою вирішується це питання у вашому місті. Кращими намірами тут явно не пахне, тому що всі розуміють, для чого це робиться. Але навіть у випадку кращих намірів діяти треба тільки за законом.

Возможно Вам будет интересно

От