НЕЛЕГАЛЬНИЙ БІЗНЕС

Проблема боротьби з незаконним прийомом лому кольорових та чорних металів є дуже актуальною. Як відомо, здавання металобрухту є одним з головних способів отримання доходу непрацюючими громадянами. І, як це не прикро, вони не обтяжують себе пошуком металу на сміттєзвалищах, а беруть те, що, на їхню думку, «погано лежить» або «нікому не належить».

У свою чергу, осіб, які приймають металобрухт, як правило, не цікавить джерело надходження металобрухту, який здається. Необхідно акцентувати увагу, що більша частина сировини, яка надходить на нелегальні пункти прийому металобрухту, набута протизаконним шляхом. Але поки є попит на металобрухт, доти будуть і пропозиції на його отримання. Тому це питання перебуває в зоні особливої уваги правоохоронців.

Протягом 2010 року працівники Новомосковського міського відділу міліції, вживали заходів щодо запобігання розвитку діяльності незаконних пунктів прийому металобрухту та проводили всі необхідні дії щодо притягнення власників даних пунктів до відповідальності згідно чинного законодавства. В результаті проведеної роботи було складено 35 адміністративних протоколів за ст.164-10 КУпАП (порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, тягне за собою накладення штрафу до 1700 гривень з конфіскацією металобрухту, а також грошей, отриманих від його реалізації) на осіб, які займалися незаконним збором промислового металобрухту, та на осіб, які здійснювали незаконний прийом такого металобрухту, з подальшим закриттям даних пунктів.

Тільки за фактами крадіжок каналізаційних люків протягом цього року порушено 9 кримінальних справ за ст.185 КК України (карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами терміном до двох років, або позбавленням волі терміном до п’яти років). Але все таємне колись стає явним. Наприкінці жовтня працівниками Новомосковського карного розшуку під час проведення оперативно-розшукових заходів були затримані двоє мешканців Новомосковська, які скоювали крадіжки каналізаційних люків на території міста. Підозрювані в скоєному зізналися, дали правдиві свідчення. 19 люків, 1 металеве кільце та автомобіль, на якому перевозилися люки, вилучені, ведеться слідство.

Протистояння незаконним операціям з металобрухтом триває. І успіх в цій боротьбі залежить не тільки від професійних якостей та самовідданості правоохоронців, а й від правової свідомості громадськості. Зауважимо, що приймачі лому, які діють легально, попереджені про відповідальність за проведення операцій з промисловим металобрухтом та у випадках здавання на металобрухт каналізаційних люків, пам’ятних дошок, надгробків, хрестів, дротів з електромереж тощо негайно інформують про це працівників міліції.

Якщо ж ви володієте інформацією про місцезнаходження незаконних пунктів прийому металобрухту, не бійтеся поділитися нею з нашими працівниками. Від своєчасності отримання інформації про місцезнаходження незаконних пунктів прийому металобрухту залежить успіх запобігання нелегальному бізнесу. Звертайтеся до дільничних інспекторів міліції, телефонуйте до чергової частини Новомосковського міського відділу міліції за номером 7-31-66 або на «телефон довіри» за номером 38-04-85. Конфіденційність розмови та анонімність дзвінка гарантується. Сподіваємось на готовність населення до співпраці.

Можливо, Вам буде цікаво

By