Замiсть рiшучих дiй – власний пiар?

Нещодавно ЗОШ №4 святкувала 90-річний ювілей, а 26 січня у навчальному закладі сталася надзвичайна подія – обвалилася стеля у класі, де навчаються першокласники. Добре, що сталося це ввечері, а не під час навчального процесу, інакше наслідки біди могли бути непередбачуваними. Як і належить у такій ситуації, директор школи О. Таланова повідомила начальника управління освіти міськвиконкому Н. Падашулю, а та, у свою чергу, керівництво міста та головного управління освіти Дніпропетровської облдержадміністрації.

А тепер пропонуємо читачам хронологію подій після того, як сталася ця надзвичайна ситуація, і як поводився керівник міста С. Мороз, від якого залежала оперативність прийняття рішення та забезпечення безпеки дітей.

26 січня о 19.15 впала стеля.

27 січня зранку до початку сесії на столі у міського голови лежала доповідна записка від начальника відділу освіти Н. Падашулі, де повідомлялося про надзвичайну подію, яка загрожувала життю та здоров’ю дітей.

Після закінчення сесії міський голова не знайшов часу для розгляду форс-мажорної обставини, і ситуацію взяв під контроль секретар міської ради Б. Мазур. Про обставини, що склалися у ЗОШ №4, він по-відомив начальника управління житлово-комунального господарства міста С. Устименка, який пообіцяв наступного дня скликати комісію і виїхати на місце події.

Цього ж дня Н. Падашуля повідомила про інцидент начальника головного управління освіти облдержадміністрації Г. Мегегу, яка пообіцяла направити до Новомосковська спеціаліста з технічного на-гляду для оцінки ситуації.

28 січня о 10.00 Н. Падашуля, С. Устименко та депутат міськради О. Козлов разом з представником відділу капітального будівництва зробили попередні висновки, що кошти для ремонту зна-добляться чималі.

Замiсть рiшучих дiй - власний пiар?Після цього Н. Падашуля разом з С. Устименком поїхали до мера міста і доповіли про ситуацію. Сергій Анатолійович запропонував скликати засідання виконкому на… понеділок(!?). Та Н. Пада-шуля наполягла на терміновому вирішенні питання, яке не терпіло зволікання: неприпустимо було залишати дітей в аварійних класах, адже стеля могла обвалитися у будь-яку хвилину і в іншому місці. Лише після цього С. Мороз погодився скликати позачергове засідання виконкому у цей день на 13.30.

Після засідання виконкому начальник управління освіти міста разом з директором школи О. Талановою та членом виконкому Л. Резніченко поїхали до ЗОШ №17 і домовилися про переїзд уч-нів до цього навчального закладу.

29 січня, у суботу, колектив ЗОШ №4 готується до переїзду. Чомусь для цього було задіяно транспорт підприємства С. Мороза, хоча є відділ з надзвичайних ситуацій, а там – техніка, треба було лише скоординувати дії.

На четвертий день до школи, нарешті, заїхав міський голова. Прибув спеціаліст з технагляду головного управління освіти облдержадміністрації О. Полторацький, сфотографував зруйновану стелю і запро-понував звернутися до відділу надзвичайних ситуацій, звідки, можливо, можна було отримати фінансову допомогу. Але члени місцевої комісії зійшлися на тому, що це не той випадок, коли можна розраховувати на фінансову підтримку, і запропонували провести експертизу та дочекатися висновку спеціалістів.

30 січня, у неділю, ЗОШ № 4 закінчує переїзд, щоб у понеділок продовжити навчальний процес.

31 січня. Учні ЗОШ №4 сідають за парти у тимчасовій для них школі, і мер особисто приїхав їх зустріти й попозувати перед об’єктивом фотоапарату. Це не важко, а навіть приємно. І незабаром міський го-лова безтурботно усміхався зі шпальт провладної газети, ніби він знаходився на святі.

Треба сказати, що у 2005-2006 роках у навчальному закладі було проведено капітальний ремонт стелі. У 2005 – 438 кв.м на 79 тис. грн., у 2006 – 587 кв.м – на 124 тис. грн.

– Будувалася школа у післявоєнний час і не з кращих матеріалів, – розповідає її директор О. Таланова, яка, як власну трагедію, пережила те, що трапилось. Та Олена Степанівна вірить, що обіцянку заступ-ника губернатора з соціальних питань М. Пустової святкувати 1 вересня у рідній школі буде виконано. Сьогодні вона вже спокійна за дітей, бо вони добре влаштовані у ЗОШ №17. Вона лише просить керівни-цтво міста вирішити питання безкоштовного перевезення дітей.

– Ми своїх третьо- та четвертокласників перевели у другу зміну, – каже С. Кошова, директор ЗОШ №17, аби нашим гостям було зручно. У нас навчається 160 учнів, а прийняли ще 214, розмістили скрізь, де можна навчатися, організували харчування, тобто зробили все необхідне, щоб діти та їх батьки не відчували незручностей.

Дав свою оцінку цим надзвичайним подіям і секретар міськради Б. Мазур. Він розповів, що на сьогодні створено дві комісії, одну – депутатську, другу – із членів виконкому, які мають встановити причини НП, а також провести технічну експертизу та визначити, скільки потрібно часу та коштів на ремонт будівлі. Також будуть визначені особи, які здійснювали попередній ремонт.

Борис Васильович не став давати оцінку роботі інших посадових осіб, від яких залежала оперативність у прийнятті рішень у надзвичайній ситуації, а розповів про свої дії. А саме: він домовився із перевізниками щодо безкоштовної доставки дітей до ЗОШ №17 до кінця лютого, а надалі, до кінця навчального року, для цього потрібно буде відшукати у міському бюджеті ще близько 12 тис. грн. Але, як каже секретар міськради, – це наші діти і ми повинні зробити для них все необхідне, а також розібратися по цій справі настільки ретельно, щоб таких надзвичайних подій Новомосковськ більше не знав.

Батьки ж дітей, які дивом не постраждали від НП у ЗОШ №4, сподіваються на скоординовані дії влади і вимагають детального з’ясування усіх причин аварії та покарання винних, серед яких можуть бути не лише підрядні організації, що робили такий «якісний» ремонт стелі, а й ті, хто приймав в експлуатацію подібний ремонт. Можливо, комісія викриє факти зловживання службовим становищем нечистих на руку посадовців та факти недбалості будівельників.

Підсумовуючи інформацію, хочеться зазначити, що дану ситуацію можна сприймати як сценарій будь-якої іншої події, що може статися за невмілого керівництва.

Ми ж і надалі намагатимемось об’єктивно та неупереджено інформувати читачів про все, що відбувається у Новомосковську.

Можливо, Вам буде цікаво

By