Бібліотеці загрожує руйнація

Мабуть, жоден проект у місті не обговорювався так емоційно і тривало, як перенесення чи будівництво нової бібліотеки. Навіть велися розмови про розміщення книжкового фонду в одному із дитячих садків міста.

Але працівники ЦМБ забили тривогу, і почалася тривала боротьба за достойне місце для візитівки нашого міста

Новомосковці пам’ятають, як збиралися підписи, проводилися круглі столи, про що неодноразово писала наша газета, і врешті-решт, інвестор А. Гесян взяв зобов’язання побудувати нове приміщення.

І хоч ліпилося воно із цегли, що була у використанні, а підсліпуваті віконця були схожі на бійниці, відрізняючись від величезних вікон старого приміщення, люди повірили, що бібліотека таки буде.

Дійсно, у 2008-му році її було помпезно відкрито у присутності губернатора області, а тодішній міський голова не втомлювався повторювати, що це «соціальний проект» для міста, і такого немає ніде, мовляв, ніхто зараз нічого не будує.

Але вже зовсім скоро і городяни, і працівники бібліотеки засумнівались у чесності інвестора. Прийнято в експлуатацію приміщення було у грудні 2008-го, а вже у січні зі стелі… капала вода!

За словами директора Центральної бібліотечної системи Віри Миколаївни Ковнір, вже влітку 2009-го бібліотека потребувала часткового ремонту крівлі, який не змінив ситуацію, і у 2010-му її знову довелося ремонтувати. Але зі стелі продовжувала текти вода, через що було пошкоджено оргтехніку та книги. Важко уявити, як в таких умовах може функціонувати подібний заклад, адже тут необхідний відповідний мікроклімат.

Бібліотеці загрожує руйнація

У 2010-му році незалежним експертом було зроблено висновок, що крівля не відповідає проекту. У поточному році вона знову потекла, хоча, зважаючи на вищевказане, її так і не було відремонтовано, тому що при першому дощі знову довелося підставляти миски та накривати книжки чим доведеться.

Нарешті інвестора зобов’язали виправити помилку, хоча, за словами директорки закладу, він продовжував стверджувати зворотне: все зроблено з дотриманням проектної документації.

— Якби це було так, — впевнена Віра Миколаївна, — то пісок не сипався б зі стелі. Якісна крівля передбачає декількох шарів із спеціальної плівки, керамзиту, стяжки, утеплювача…

З усього видно, що таких матеріалів на стелю не витрачали. Інвестор вкотре взявся усувати недоробки, для чого навіть було знято рубероїд, начебто підготовлено все до роботи… Ремонт нібито розпочали, але не було матеріалу… А тут дощ за дощем, і знову бібліотека потерпає від потопу.

Ще одна важлива деталь, на яку звернула увагу директорка ЦБС: у приміщенні, де зберігаються книги, немає вентиляції! Взимку і весною протікає крівля, а влітку приміщення потерпає від конденсату.

Крім того, є багато недоробок і зовні. Будівля має тріщини фасаду, звідусіль сиплеться штукатурка, і лише за щасливої випадковості ніхто не постраждав від величезного шматка штукатурки, що обвалився минулого року на вході до приміщення.

Складається враження, що А. Гесян свідомо затягує з ремонтом, адже гарантійний термін на збудоване приміщення складає 5 років. Три вже минуло, а «потягне» ще два, і тоді згадуй, як звали інвестора! До того часу від бібліотеки можуть залишитися суцільні руїни. За такого ставлення приміщення може розсипатися, як картковий будиночок.

Керівник ЦБС сподівається, що інвестор зробить все, про що зазначено в актах, які складалися протягом трьох років. — Він зрозуміє, що зробив помилку, і все виправить, — каже Віра Миколаївна.

Не поділяючи оптимізму директорки, хочеться зазначити, що перед нами — приклад безвідповідального ставлення інвестора до своїх зобов’язань. Депутатському корпусу, мабуть, варто подумати над тим, як розробити механізм впливу на подібних будівничих.

Можливо, Вам буде цікаво

By