Нам разом на землі цій жити

Під таким гаслом пройшло у місті святкування Дня Європи, організоване управлінням культури міськвиконкому разом з працівниками бібліотечної системи міста. У ці травневі дні вся європейська спільнота відзначає День Європи. Україна, яка знаходиться практично в центрі європейського континенту, останніми роками зробила значні кроки для вступу до європейського співтовариства.

Поділяють жителі нашого міста європейські цінності чи ні, але захід на центральній площі Новомосковська привернув увагу новомосковців, тому послухати та подивитися, що тут відбувається, було чимало бажаючих.

Бібліотекарі ЦМБ організували пізнавальну книжкову виставку, провели опитування присутніх на предмет мінімальних знань «Що ти знаєш про Європу?», а юні художники міста представили на суд журі та глядачів малюнки та графіті на асфальті. Теми робіт були різноманітні, але практично в кожному — наша люба Україна. Адже ми знаходимося у центрі Європи, і те, що наша країна не є членом Євросоюзу — лише справа часу.

І хоч не було на площі ярмарку, як у Києві, де детально були представлені культура, побут країн європейського співтовариства, пісні та танці цих країн у виконанні місцевих митців сцени сприймалися глядачами на «ура». Відкрила святковий концерт Ілона Педан піснею «Це моя Україна», радували співом та танцями народів Європи Максим Олійник, Ольга Денисова, Дарина Печерська, Ілля Тараненко (кер. О. Тановицька), артисти студії сучасного вокалу «Вікторія» міського БК (кер. В. Юрченко), зразковий хореографічний колектив «Грація» (кер. О. Балда), юні музиканти Школи естетичного виховання (дир. О. Каневецький). Наприкінці свята були підведені підсумки конкурсу малюнків та графіті, переможцями якого стали вихованці П. Журавля (Школа естетичного виховання), та О. Феденко (Центр позашкільної роботи).

Представлене на головній площі міста свято у черговий раз нагадало нам, що Європа починається не за кордоном, вона починається у серці кожного українця. Бо ми — члени європейського співтовариства, великої європейської родини.

Можливо, Вам буде цікаво

By