Цей безмежний світ цирку

Всі ми в дитинстві полюбляли цирк. Виступи акробатів і еквілібристів зачаровують, кумедні клоуни можуть розсмішити до сліз. Багато хто з нас мріяв стати відважними дресирувальниками, майстерними жонглерами або веселими клоунами. Діти і підлітки завжди потрапляють під магічний вплив циркового мистецтва. І багато хто з них хоче якщо не стати професійними цирковими артистами, то хоча б навчитися трюкам, які бачили на манежі.

Цирк – це доля, особливий унікальний стиль життя не лише самої людини, але, як часто трапляється, і всього її подальшого роду, її майбутніх дітей, онуків і правнуків.

Не обійшла ця доля і деяких представників новомосковської молоді, адже 10 років тому було відроджено циркову студію «Але-ап». Її художнім керівником став лауреат Всесоюзного та міжнародних конкурсів, володар Гран-прі у Гавані, який побував у 11 країнах світу, колишній акробат Петро Андрійович Пантєлєєв. Перші вихованці циркової студії займалися в основному акробатикою з елементами цирку. Вся робота трималася на ентузіазмі та ініціативі керівника студії та її учнів. Було важко. Костюми, елементарний реквізит – все робилося своїми руками.

З року в рік студія розширювалася. Різноманітність жанрів залучала все більше бажаючих опанувати циркове мистецтво. Студійців стало стільки, що всі вони не могли одночасно уміщатися в залі для тренувань. Колектив розділили на групи, за віком та по жанрах. На сьогодні в студії займаються до 40 чоловік віком від 5 до 22 років. Велика кількість групових номерів вимагала більше нових різноманітних костюмів, а стрімкий розвиток циркових жанрів спричинив необхідність і у хореографічних постановках. Завдяки вмілому вживанню методик викладання, основ майстерності та знань про фізичний розвиток дітей, Петро Андрійович досягає високих результатів підготовки своїх вихованців.

Цей безмежний світ циркуДоказом тому є вдалий виступ його вихованців, команди DS Dynamics на Всеукраїнському шоу «Україна має талант», організованому телеканалом СТБ. Молоді акробати увійшли у десятку кращих, показавши приголомшливий номер. Своїми досягненнями хлопці вдячні своєму керівникові Петру Андрійовичу Пантєлєєву.

18 червня студія святкувала свій перший ювілей. На своє 10-річчя учасники циркової студії влаштували у БК Металургів велику виставу. Ведучими свята стали Артем Пугін та його молодший колега Владислав Пятак. У програмі була велика кількість номерів. Хлопці з команди DS Dynamics: Владислав Немченко, Сергій Карноза, Владислав Яленко, Дмитро Полянський, Євген Мартинов, Віталій Бороденко та Владислав Кошовий, – виконали 2 акробатичні номери. Їм допомагали Денис Мержев та Дмитро Доценко. Ірина Черкашина показала номер повітряної гімнастики на ременях, Юлія Харибіна з Анастасією Зіньковською – акробатичний номер з м’ячем. Пізніше Настя Зіньковська разом із Інною та Іриною Рубан продемонстрували пластичний етюд на ходулях. Ілля Левченко дивував глядачів фокусами, а Ріта Терещенко жонглювала у жанрі «антипод». Світлана Тарасенко виконала три номери: «Платівки», «Цеглинки», та номер із хула-хупами. Олена Нестеренкова, Анастасія Філенко та Віталій Панченко у складі команди «Адреналін» виконали чудовий номер зі світлового шоу. В цей день відбувся і дебют «Супер-міні-квартету», до складу якого увійшли починаючі акробатки Ярослава Пятак, Марія Правда, Софія Соломаха та Валерія Рибалка.

Підтримали циркову студію «Але-ап» запрошені гості. Серед них були колектив театру тіней «Fireflies» з м. Чернігова та гурт «B-Fantasy» з м. Запоріжжя, які також стали фіналістами конкурсу «Україна має талант».

Артистів привітав міський голова Сергій Мороз, який подякував керівникові студії за відданість справі і вручив подарунок. До його привітань долучилися представники батьківського комітету циркової студії, які також вручили Петру Андрійовичу подарунок, а всім учасникам святкового концерту – великий святковий торт. Приватний підприємець, власник мережі піцерій Олег Сидорчук пригостив всіх артистів смачною піцою.

Новомосковськ вкотре переконався, що наша земля ніколи не була і не буде скупою на таланти, проте хотілося б, щоб наших талановитих артистів не тільки помічали та оцінювали, а ще й цінували та допомагали їм матеріально.

Андрій Александрович

Можливо, Вам буде цікаво

By