Незабутнє горе війни

70 років тому, на світанку 22 червня 1941 року, фашистська Німеччина віроломно напала на Радянський Союз. Її авіація завдала масованого удару по аеродромах, залізничних вузлах, військово-морських базах, місцям дислокації військових частин і багатьом містам, просунувшись вглиб території країни на 250-300 км. від державного кордону. Проти СРСР виступили також Італія, Угорщина, Фінляндія і Румунія.

За час війни на території СРСР було мобілізовано 29,5 мільйона чоловік, а загальні втрати Радянського Союзу у війні склали 26,6 мільйона чоловік з врахуванням загиблих мирних жителів.

У середу 22 червня 2011 року в Новомосковську відбувся траурний мітинг, присвячений сумній даті. Зі словами подяки за перемогу та із побажаннями здоров’я та довголіття до ветеранів звернулися міський голова Сергій Мороз, секретар міськради Борис Мазур, голова ради ветеранів, Герой Радянського Союзу Микола Тимофійович Невпряга та інші.

Коли було оголошено хвилину мовчання, багато хто з учасників мітингу не приховував сліз, згадуючи свою участь в тих боях, або рідних, які загинули у тій війні. Наприкінці мітингу ветерани, керівники міста, представники депутатського корпусу та прості городяни поклали квіти до Вічного вогню.

Можливо, Вам буде цікаво

By