Новомосковськ – ти юність і краса, з тобою Україна воскреса!

До Дня міста, визволення Новомосковська від німецько-фашистських загарбників та Дня партизанської слави містяни готувалися заздалегідь. Все прибирали-фарбували, було заплановано багато культурно-масових заходів, серед яких найголовніший – мітинг на центральній площі міста біля меморіалу Слави.

Все як завжди, за роками складеною традицією. Під звуки військового духового оркестру 194-го понтонно-мостового загону колона городян прямує до місця проведення урочистостей – Вічного вогню. На чільному місці – ветерани та почесні громадяни міста, а на трибуні – керівництво міста та гості – міські голови із Тернівки, Першотравенська, Марганцю. Привітати з подвійним святом новомосковців приїхав Михайло Ісаченко – начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровської ОДА.

Як завжди, прозвучали слова привітань від мера міста, гостей свята, а кращі працівники організацій, підприємств та навчальних закладів міста отримали грамоти голови облдержадміністрації Олександра Вілкула та міського голови Сергія Мороза. Останній вручив подарунки молодим подружжям (на фото), котрі побралися цього дня, а народний художник України Федір Клименко отримав посвідчення та стрічку «Почесний громадянин Новомосковська».

Всі присутні вшанували загиблих під час ВВВ земляків хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню, як данину пам’яті та вдячності за мирне небо.

Новомосковськ – ти юність і краса, з тобою Україна воскреса!

А попереду на новомосковців чекали інші заходи, серед яких – улюблений всіма ярмарок, так зване «Містечко майстрів», до якого ретельно готувалися народні умільці, колективи організацій та підприємств, навчальних закладів міста, майстри із Запоріжжя, Дніпропетровська, Львова, Кривого Рогу та ін. міст.

Саме сюди і потягнувся святковий натовп, де можна було розгубитися від розмаїття представлених товарів та виробів. Чого тут тільки не було: і наїдки, і напої, і всілякі поробки – підходь, куштуй, купуй на радість! Як завжди найкраще представили свої організації працівники Управління газового господарства, міський ринок, школи міста, Новомосковський трубний завод… І навіть дощ не зіпсував настрою людям: усе кругом шуміло-вирувало, співало-танцювало, словом, місто активно святкувало День народження.

А вечором на головну площу знову зійшлися новомосковці подивитися на парад повітряних куль. Тут вже дощ став таки на заваді, тому після довгої підготовки лише одна куля піднялася у повітря, та й то не високо, (у вітряну погоду це є небезпечним). Тим не менше, бажаючі, серед яких був і міський голова С. Мороз, зважилися піднятися над площею, а городяни вволю нафотографувалися на тлі диво-кулі.

Традиційно на концертному майданчику виступали творчі колективи, а по закінченню свята небо освітили спалахи святкового феєрверку.

Новомосковськ – ти юність і краса, з тобою Україна воскреса!

У неділю свято продовжилося біля міського будинку культури. Тут співали, танцювали, влаштовували конкурси і… варили смачний український борщ! Змагалися кухарі з кафе «Уют», «Еллада», міського газового господарства, зразкового хореографічного колективу «Грація» та міського будинку культури. Присутні на святі підтанцьовували, споглядаючи за виступами самодіяльних артистів, котрі запальними танцями та піснями піднімали настрій гостям, а пахощі борщу, який от-от мав поспіти, звабливо лоскотали ніздрі, збуджуючи апетит. Що не кажи, а краще нашого борщу та запашних пампушок з часником годі й знайти. А після танців та співів особливо смакував борщик, який із задоволенням куштували всі бажаючі. Авторитетне журі визначило й переможця – ним стали куховарки із кафе «Еллада».

Тож новомосковці вміють і працювати, і співати, і гарно, зі смаком відпочивати.

Можливо, Вам буде цікаво

By