Оновлення присоборної площі

В Новомосковську 8 травня після реконструкції було відкрито присоборну площу Свято-Троїцького собору. Відкриття площі та скверу було приурочено до 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Реконструкція присоборної площі – один з етапів реставрації Собору, розпочатої за ініціативи Олександра Вілкула у 2010 році. Останню реставрацію історичної споруди, побудованої в середині 70-х років XVIII століття, було проведено в 1888 році. Загалом на реконструкцію цієї пам’ятки архітектури виділено близько 30 млн. грн. з державного та обласного бюджетів. Згідно плану, Свято-Троїцький собор у Новомосковську буде повністю відновлено за 2-2,5 роки.

На відкриття площі до Новомосковська прибули голова обласної держадміністрації Дмитро Колєсніков, голова обласної ради Євген Удод та інші поважні гості.

«Релігія – це стрижень, який підтримує наш народ. Дуже важливо, що зараз площі біля церков і соборів стають місцями відпочинку наших громадян. Незабаром за підтримки влади ще одним духовним центром стане Соборна площа в Дніпродзержинську, що знаходиться біля нового комплексу єпархії. Тут будується унікальна культова споруда «Голгофа» заввишки 33 метри. Загалом в області цього року відкриється близько 10 нових храмів, буде встановлено 15 поклінних хрестів», – зазначив Дмитро Колєсніков.

Голова облдержадміністрації зазначив, що на Дніпропетровщині існують знакові місця, духовні центри області, значення яких виходить далеко за межі нашого регіону. До таких місць можна віднести й Свято-Троїцький собор у Новомосковську.

Андрій Александрович

Можливо, Вам буде цікаво

By