У дусі народних традицій

Новорічні свята несуть у кожну оселю радість, очікування дива, добро. А ще у ці дні хочеться згадати словом великої подяки людей щирих, добрих, тих, хто в душі залишився дитиною, і яким дитяче світовідчуття дає наснагу, талант до творчих справ. Слова подяки від імені усього батьківського колективу хочеться сказати на адресу наших вчителів, педагогів СЗШ №7, які не тільки дають знання, а й виховують у наших дітях найкращі моральні якості, відроджують народні українські традиції і звичаї.

У навчальному році першою ластівкою передноворічного настрою стала газета СЗШ №7 “Шкільний передзвін”, на яку з нетерпінням чекали наші діти, особливо учні початкової школи. Для них найважливішою стала стаття учениці 8-А класу Валерії Калюжної “До кого приходить Святий Миколай”, бо тут згадувалися прізвища усіх учнів молодших класів, які вчаться на «відмінно». Це газета про їхнє життя, цікаве й різноманітне, про урочисті події в школі, про досягнення дітей, газета, у якій є і гумористична рубрика “Із шкільних творів”. А на останній сторінці – ще один подарунок для дітей – великий сніговик, якого вони із задоволенням розфарбовували у вільний час. Велике спасибі за цю добру справу вчителю української мови та літератури О. М. Полтавцевій, оператору комп'ютерного набору і верстки, учневі 11-Б класу А. Лемещенку і всій редколегії.

Цікаво, яскраво і весело провели всі новорічні ранки. Учні 2-х класів (кл. кер. – Л. Г. Галата, О. І. Самохвалова) представили театралізоване дійство ” Лоскунчик”), класовод З-Б класу Л. Б. Косенко разом зі своїми маленькими артистами показали українські вечорниці “Посиденьки на колоді”, під час яких глядачі від першої до останньої хвилини були захоплені інсценізацією передноворічних приготувань у народному дусі, народними піснями, яскравими костюмами. А на завершення, як на справжніх вечорницях, усіх пригощали варениками. Класовод 4-Б класу Г. В. Кузьменко і її діти створили святковий настрій “Мандрами новорічними казками”, класні керівники 5-А, 5-Б, 6-А класів Л. Ф. Лисенко, Л. С. Тоток, заступник з виховної роботи С. І. Тишевська “Східною казкою про Шахерезаду”. А учні 6-Б класу разом зі своїм класним керівником С. О. Кузічкіною показали перемогу добра над злом “В країні Мультляндії”.

Велике спасибі вчителям за їхню невтомну працю, за те, що вміють розгледіти талант у кожній дитині, адже у новорічних

постановах були задіяні учні кожного з названих класів. Нікого не обминули увагою класні керівники, усім дісталась якась роль.

Феєричним дійством став новорічний вечір старшокласників – мюзикл “Сон у передноворічну ніч”, який підготували заступник з навчально-виховної роботи А. М. Рублевська, вчитель української мови та літератури О. М. Полтавцева, педагог-організатор школи Л. В. Герасимчук з 11-и класами.

Відчувалося, що багато фантазії, праці, уяви, творчості вкладено у цю виставу. Батьки, вчителі, діти, гості нашої школи отримали велику естетичну насолоду від побаченого на сцені. Пісні, жарти, танці, прекрасне оформлення сцени – все це результат клопіткої спільної праці вчителів та учнів.

Але цим новорічні свята у школі не закінчилися. Не дивлячись на те, що у дітей канікули, їх наставники не відпочивали, а організовували для місцевих жителів ще один подарунок – колядки. Подбали і про досконалий сценарій, і про костюми. Це вже стало доброю традицією СЗШ №7: зичити добра, здоров'я, щастя у свято Різдва. Кожного року у цей світлий день учні 11-х класів радують місцевих жителів яскравим театралізованим дійством, колядуванням. І цьогорічний мороз не став на заваді 11-А і 11-Б класам, які разом зі своїми наставниками Л. М. Горбачовою, А. М. Рублевською, О. М. Полтавцевою відвідали багато сімей нашого мікрорайону. Приймати цих дітей у себе в оселі – справжнє свято. Тут тобі і Дід Мороз, і Зірконоша, і Міхоноша, і Коза, і символ року – Корівка, а інші діти – у гарних старовинних хустках, у кожухах і шароварах. Таке враження, ніби переносишся на хутори поблизу Диканьки у ті далекі часи, коли так шанувалися народні звичаї і традиції.

Велике спасибі педагогічному колективу СЗШ №7 за наших дітей, які ростуть і виховуються у дусі народних традицій, добра, взаєморозуміння і співпраці учня і вчителя.

Источник: О. Дубина, голова батьківського комітету СЗШ №7

Можливо, Вам буде цікаво

By