Головне – забезпечити стабільність у країні

Минулого тижня наше місто відвідав начальник головного Управління УМВС України в Дніпропетровській області генерал-лейтенант міліції Віктор Бабенко. Він зустрівся із активом міста та району, особовим складом відділу міліції, представниками засобів масової інформації, і, насамкінець, провів прийом громадян.

За словами Віктора Миколайовича, в Україні останнім часом склалася ситуація, яка використовується певними силами для розхитування спокою в країні, підриву довіри до влади. – Про це свідчать події у Врадіївці, свідками яких стали українці. Безумовно, ця ситуація сколихнула суспільство, і її наслідки можуть бути трагічними. Представників правоохоронних органів, котрі скоїли злочин, ніхто не виправдовує, і їм не місце в органах внутрішніх справ, – зазначив генерал-лейтенант, повідомивши при цьому, що за рік з органів ВС звільнено 58 співробітників за пияцтво, хабарі, наркотики. – Всі знають, що я особисто налаштований нетерпимо до подібних порушень і докладаю всіх зусиль, щоб подібного не було у ввіреному мені відомстві. Працівники міліції – це зріз нашого суспільства, люди, які живуть серед нас, і вони теж можуть «хворіти» всіма суспільними хворобами, серед яких – корупція, здирництво, насильство…

Але ми готові до відвертої розмови і готові обговорювати події, неприємні для нас, з метою викорінення подібних ситуацій, – запевнив представників ЗМІ В. Бабенко.

Разом із тим головний міліціонер області поінформував журналістів про успіхи його відомства і наголосив на тому, що не можна всіх правоохоронців рівняти «під один гребінець». У більшості міліціянти чесні й порядні люди, і у головному Управлінні можна побачити 49 портретів і прізвищ працівників внутрішніх справ, котрі віддали своє життя, перебуваючи на службі. Представники правоохоронних органів працюють над розкриттям злочинів, охороняють громадський порядок, тобто забезпечують спокій громадян.

Віктор Миколайович навів приклад оперативної роботи – розкриття резонансної справи про розстріл інкасаторів. І у більшості всі зареєстровані злочини розкриваються завдяки професійності представників внутрішніх справ.

– Одразу після врадіївських подій я зібрав керівництво підрозділів внутрішніх справ з тим, щоб вони довели до відома особового складу про надзвичайну серйозність подібних випадків. Нам необхідно бути ближчими до людей. Ніякої зверхності, лише повага та увага до кожної конкретної людини, яка потребує нашої допомоги, – сказав Віктор Миколайович. Головне, за його словами, – забезпечити стабільність у країні і не дати її розхитати.

Наприкінці зустрічі В. Бабенко відповів на запитання журналістів, котрі стосувалися престижності професії міліціонера, корупції в органах внутрішніх справ, ролі правоохоронців у випадку рейдерських захоплень, що докотилися і до нашого міста.

Відповідаючи на перше запитання, Віктор Миколайович зазначив, що на сьогоднішні зарплати правоохоронцям важко прогодувати родину, і про престижність говорити не доводиться. Країна не готова поки що платити більше. Хоча певні преференції для хороших професіоналів існують у вигляді кар’єрного зростання і т.ін.

Щодо корупції, то вона існує не лише в міліції. Але такі випадки жорстоко караються: – Таких б’ємо по руках і виганяємо з роботи, – запевнив генерал-лейтенант.

У разі рейдерських захоплень міліція лише забезпечує порядок, тому що практично у всіх, хто це робить, є рішення судів, і роль міліції у таких випадках зводиться до недопущення правопорушень. – Є прогалини у законодавстві, які треба вирішувати. Ми співпрацюємо із прокуратурою, судами, владою, тобто знаходимо порозуміння, – сказав Віктор Миколайович.

Поспілкувавшись із представниками ЗМІ, В. Бабенко провів прийом громадян.

Тамара Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By