Слава великому Тарасові! Слава Україні!

Величний ювілей – 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка – відсвяткував 9 березня весь світ. В усіх куточках України відкривалися виставки, проводилися читання, переглядалися фільми, організовувалися багаточисельні мітинги. Багато молоді свідомо йшло вклонитися Великому Українцеві. Як ніколи, доречні його вірші, як ніколи, вони будять приспану свідомість, змушують думати, аналізувати, діяти.

Життя Тараса – приклад нескоренності та незламності духу. За 47 років життя Т. Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець: поет, прозаїк, драматург, художник, Великий Пророк і патріот України.

Багато слів цього дня звучало на адресу найвідомішого у світі українця. На Майдані у Києві багатьма мовами читали його твори іноземні дипломати, священослужителі, політики; митці виконували пісні на його безсмертні твори, які до «мурашок» проймають своєю щирістю та сучасністю.

У Новомосковську також вшанували славетного українця. На велелюдному мітингу читали пророчі вірші, співали шевченкові «Думи мої», говорили про значущість його творчості для сьогоднішніх поколінь… На знак шани поклали квіти до погруддя Тараса. Пізніше молодь міста під скандування «З днем народження, Шевченко!», «Слава Україні!», «Героям слава!» пройшли містом від Літака до пам’ятника Кобзареві, таким чином віддавши дань пам’яті Т. Шевченку.

Слава великому Тарасові! Слава Україні!

Сьогодні всі розуміють, що своїми безсмертними творами Кобзар намагався привести український народ до волі, до справжньої сильної країни. Країни, якою будуть пишатися всі українці, де б вони не жили – тут чи за її межами. Зараз його слово правди, слово віри допомагає розбудовувати Україну, відновлювати українську владу, припиняти розбрат і протистояння. Його слово допомагає відновлювати вщент зруйновану економіку. І коли сьогодні агресор загрожує українській землі, Тарас Шевченко разом із народом силою слова закликає Україну боронити рідну землю.

«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава, і воля святая!» Шевченківські рядки, продекламовані Сергієм Нігояном, який першим поклав життя на Майдані за волю українського народу, стали справжнім гаслом Майдану, його зброєю. І поки з українцями є Великий Тарас, жодному ворогові не перемогти величну українську націю.

Ми всі маємо читати Шевченка, знати його творчість, аби бути сильними. Треба не полишати прагнення жити в демократичній, вільній країні. І тоді справдяться слова Пророка:

«І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі!»

Можливо, Вам буде цікаво

By