Вони були потрібні в зоні лиха

24 квітня новомосковська міліція вшановувала колег-ліквідаторів аварії на ЧАЕС. На загальні збори особового складу міліції було запрошено пенсіонерів, які у надзвичайно складних, незнаних доти умовах віддали своє здоров’я в ім’я порятунку людей, борючись із наслідками аварії.

Урочисте зібрання відкрив начальник новомосковської міліції Максим Очеретяний, який висловив вдячність присутнім за проявлені честь і мужність та відзначив, що це є зворушливі й пам’ятні хвилини для кожного із присутніх. Ці зустрічі ще раз нагадують про звитягу і силу духу працівників органів внутрішніх справ, про неоціненний вклад в становлення та розвиток нинішніх поколінь правоохоронців.

Голова Ради ветеранів Григорій Губський провів екскурс в ті тривожні часи, коли в небезпечній зоні перебували вартові порядку з Новомосковщини, які нині вже на пенсії. Він розповів присутнім, як вони охороняли станцію, села, з яких були відселені люди, вели радіаційний контроль та розвідку. Крім того, тримали на контролі 30-кілометрову зону, виявляючи тих, хто шукав там поживу. Жили й працювали на зараженій місцевості без необхідних побутових умов. Але міліціонери, сержанти, прапорщики, офіцери розуміли: необхідно зробити все, що можливо й неможливо, аби тільки стала меншою біда над чорнобильською землею. І вони виконали свій обов’язок, виявляючи мужність, відвагу, шляхетність.

29 років минуло відтоді, як на Чорнобильській АЕС сталася аварія. «Мирний атом» четвертого енергоблока вийшов з-під контролю й забрав сотні людських життів, скалічив тисячі доль, завдав мільярдних збитків нашій державі… І не відомо, що було б із людством, якби не вони – ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.

Подумки згадуємо всіх поіменно і низько схиляємо голову на знак сердечної вдячності за подвиг у мирний час. Тим із них, хто вижив, бажаємо найголовнішого – міцного здоров’я. Схиляємо голову перед вашою мужністю. Вічна пам'ять загиблим! І безмірна подяка живим!

Т. Попова, майор

Возможно Вам будет интересно

От