Операція «Нерест» 2015

З 01 квітня 2015 року в Дніпропетровській області стартувала операція «Нерест», яка направлена на боротьбу з незаконним виловом риби у річці Дніпро та в її притоках у межах області, у тому числі у водних об’єктах м.Новомосковськ та Новомосковського району.

Найважливіше в цей період зберегти рибу, яка виходить на нерест на мілководдя і стає беззахисною перед браконьєрами. Фінішуватиме ця операція 10 червня поточного року.

Новомосковські міліціонери теж долучилися до проведення цієї операції і силами особового складу сектора дільничних інспекторів міліції із залученням представників оперативного відділу «Дніпропетровськ» рибохорони було організоване щоденне проведення комплексу оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на збереження водних біоресурсів району.

Так, з 01 квітня по 19 травня 2015 року інспектори рибоохорони провели ряд спільних рейдів із залученням дільничних інспекторів міліції міськвідділу в акваторії річки Самара, під час яких було викрито 33 грубих порушень Правил любительського рибальства, пов’язаних із застосуванням заборонених знарядь лову, під час чого було вилучено 35 сіток, 1 човен, а також 140 кг незаконно виловленої риби. На порушників було складено 33 адміністративних протоколів за ст. 85 КУпАП (порушення правил використання об’єктів тваринного світу).

Окрім цього під час спільних рейдів виявлено 6 фактів реалізації риби без відповідних дозвільних документів, за результатами яких складено 4 адміністративних протоколів за ст. 164 КУпАП, а саме за порушення порядку провадження господарської діяльності без державної реєстрації та одержання ліцензії, 1 адміністративний протокол за ст. 160 КУпАП, а саме за торгівлю з рук у невстановлених місцях та 1 адміністративний протокол за ст. 159 КУпАП – порушення правил торгівлі на ринках.

За незаконні дії порушникам прийдеться сплатити штраф, розмір якого визначить суд. Також суд має вирішити долю вилучених у порушників заборонених знарядь лову і човна. А за знищення значної кількості таких цінних видів риби, як судак, лин, лящ, карась, відповідно з Таксами обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування цінних водних біоресурсів, порушникам прийдеться повернути нанесені збитки до місцевого бюджету.

Новомосковський міський відділ міліції закликає всіх любителів риболовлі дотримуватись рибоохоронного законодавства, що допоможе зберегти і примножити різні види риби у природних водоймах нашого рідного краю.

Т.М. Хоменко, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By