Керівництво міста та району ознайомилось з досвідом ефективного урядування США

8 червня у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради відбулося засідання круглого столу в рамках українсько-американського проекту «Ефективне урядування через впровадження сучасних демократичних стандартів».

Участь у засідання прийняли: народний депутат України Вадим Нестеренко, Новомосковський міський голова Сергій Мороз, голова Новомосковської райдержадміністрації Павло Селіхов, керівник апарату віце-мера м. Сакраменто Джозеф Девлін, випускник програми PFP Сергій Герасимчук, представники управлінь, відділів та організацій міста і району.

«Доброго дня шановні присутні! Радий вітати вас на нашій гостинній землі! Сьогодні головним завданням усіх рівнів влади є перетворення нашої країни на сучасну, конкурентоспроможну, європейську державу. Зараз, як ніколи особливо гостро постала необхідність виведення України зі стану стагнації. Завдяки діям нашого уряду та змінам у законодавстві ми робимо поступові кроки на шляху подолання надмірно централізованого управління, закритого та відірваного від потреб громадянин» , – зазначив Сергій Мороз.

 Керівництво міста та району ознайомилось з досвідом ефективного урядування США

«Система демократичного врядування є основою міжнародних стандартів управління. Впевнений, що досвід сусідніх країн, які успішно пройшли цей шлях, значно прискорить розбудову нової демократичної держави. В особі пана Джозефа Девліна, хочу подякувати уряду США за підтримку нашої держави у різних сферах – підвищенні обороноздатності країни, впровадженні реформ та боротьбі з корупцією. Переконаний, що сьогоднішня зустріч надасть новий можливість удосконалити роботу міської влади та побудувати стабільний спільний довготерміновий діалог між Україною та США», – підсумував міський голова.

На прикладі міста Сакраменто Джозеф Девлін розповів присутнім про порядок взаємодії органів місцевого самоуправління з допомогою сучасних електронних технологій, організаційну діяльність міської ради, спрямовану на підвищення ефективної роботи муніципалітету та багато іншого.

Найбільше присутніх зацікавила система роботи гарячої лінії «311». Керівник апарату віце-мера м. Сакраменто зазначив, що мешканці міста можуть не тільки телефонувати на цей номер, а й надсилати електронні звернення (розроблено відповідний додаток для смартфонів). Усі мешканці міста можуть направити свої запитання міський владі, найпоширеніші з них стосуються: тварин, зламаних парковок, різного роду правопорушень, освітлення вулиць, роботи комунального господарства. Кожен отримує швидку і точну відповідь 24 годин на день, включаючи вихідні та святкові дні.

 Керівництво міста та району ознайомилось з досвідом ефективного урядування США

Також він поділився досвідом залучення інвестицій. У м.Сакраменто цим питанням займається департамент економіки. Тісно співпрацюючи з асоціацією промисловців та представниками місцевого бізнесу, вони визначають пріоритетні напрямки розвитку міста та вишукують можливість для її реалізації.

Джозеф Девлін поділився досвідом роботи міської влади з мешканцями м.Сакраменто. Він зауважив, що мешканці активно приймають участь у житті міста. З усіма нововведеннями вони можуть ознайомитися на офіційному сайті, після чого кожен може висловити власну думку завітавши до мерії, або направивши відповідну електронну заяву.

Керівник апарату віце-мера звернув увагу, що місто Сакраменто одним з перших в США почало переходити на електронну систему. Це був дуже довгий та поступовий процес.

Докорінно відрізняється система міського управління. Вона включає в себе мера і муніципальну раду(депутати) . Мер обрається на чотири роки загальноміським голосуванням. Муніципальна рада Сакраменто складається з восьми членів, які обираються по округах (районах) міста. Усі вони працюють на постійних засадах та колегіально приймають рішення.

У кінці зустрічі міський голова Сергій Мороз зазначив, що сьогоднішня зустріч дала змогу порівняти існуючі підходи та методи комунікації з громадою, бізнесом і організаціями. Він подякував Вадиму Нестеренко та Джозефу Девліну за можливість дізнатися про роботу системи управління в США та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Возможно Вам будет интересно

От