Ліс – багатство Новомосковщини!

Новомосковщина завжди славилася своїми чудовими лісами. Тому ніколи не бракувало бажаючих відпочити під їх густою тінню, подихати свіжим повітрям, насолодитися заворожуючим співом птахів і хоч на деякий час відірватися від повсякденних проблем, котрі заполонили кожну хвилину людського життя. Але серед бажаючих відпочити в лісі є ті, що віддячують природі купами сміття, мотлоху, багаттям та попелищем, а через них і руйнівними пожежами.

З метою охорони лісів Новомосковщини від пожеж Новомосковським МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області спільно з працівниками лісової охорони та пожежниками на протязі всього літнього періоду, зокрема вихідних днів, будуть проводитися профілактичні рейдові заходи по виявленню правопорушників, які порушують правила поводження з вогнем у лісі. До речі, адміністративне законодавство передбачає покарання за порушення вимог пожежної безпеки у лісах за статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а знищення або ушкодження лісу в результаті необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки у лісах, що призвело до лісної пожежі або розповсюдженню лісної пожежі на значній площі, тягне за собою покарання у вигляді штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Пожежно – небезпечний період на Новомосковщині встановлений з 01 квітня до 15 жовтня поточного року. Переконливо просимо всіх жителів Новомосковщини обмежитися відвідуванням соснових лісів в період, коли температура повітря перевищує +25 градусів, а також не розводити вогнищ в лісі, не палити стерню біля лісу, траву в полезахисних смугах, обмежитися в’їздом у лісну зону на відпочинок автотранспортом, не розводити багаття на території поблизу дитячих таборів або баз відпочинку.

У випадку виявлення пожежі або первинного запалювання лісу – залити вогонь водою або загасити гілками. При неможливості це зробити самостійно – негайно повідомити про пожежу та її місце в Новомосковський державний лісгосп за телефоном 7–94-37 або протипожежну службу 101.

О. В. Волок, начальник СОГП Новомосковського МВ ГУМВС

Можливо, Вам буде цікаво

By