Новомосковські депутати звернулися до обласної ради стосовно цільового використання приміщень медичної галузі міста

06 липня 2015 року відповідно до розпорядження міського голови Сергія Мороза від 03 липня 2015 року №183-р відбулося позачергове засідання LІV сесії Новомосковської міської ради.

Участь у роботі сесії взяли 34 народні обранці. Також були присутні депутати обласної ради Сергій Резнік, Олександр Барсук, Катерина Відякіна, керівники відділів, управлінь виконкому, голови квартальних комітетів, представники громадськості та засоби масової інформації.

До черги денної було внесено один проект рішення, який стосувався звернення до обласної ради стосовно цільового використання приміщень медичної галузі м. Новомосковська.

Заступник міського голови-начальник фінансового управління Тетяна Дакова, яка була доповідачем по даному питанню, зазначила, що рішенням міської ради №288 від 10.10.2011року приміщення комунального закладу «Центральна міська лікарня м.Новомосковська», в яких розташовані пульмонологічне, неврологічне та терапевтичне відділення були передані в спільну власність територіальних громад Дніпропетровської області. Згідно діючого законодавства України з 01 січня 2015 року завершено проведення медичної реформи у пілотних регіонах, заклади охорони здоров’я передані на фінансування через місцевий бюджет за рахунок коштів медичної субвенції, а приміщення відділень так і залишені в у спільній власності територіальних громад Дніпропетровської області.

Жодних рішень про зміну цільового призначення цих приміщень та клопотань або погоджень про проведення в них капітальних ремонтів Новомосковська міська рада та її виконавчий комітет не надавала ні до Дніпропетровської обласної ради, ні до обласної державної адміністрації.

Головним лікарем КЗ «Новомосковська ЦМЛДОР» Юрієм Письменним 23 квітня 2015 року в одноосібному порядку без будь-яких погоджень надана згода на виконання капітальних ремонтів приміщень відділень для подальшого використання під тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Рішенням Дніпропетровської обласної ради №650-31/VI від 27 травня2015 року фактично закриваються відділення лікарні, що призведе в подальшому до скорочення медперсоналу та неможливості отримання мешканцями міста якісної медичної допомоги з п’яти нозологій, не говорячи про умови перебування хворих у стаціонарах, які не будуть відповідати санітарним нормам. Разом з тим, в медичній галузі міста вже втрачено травматологічне, фізіотерапевтичне та ЛОР-відділення, що суттєво позначилося на показниках здоров’я населення та його фінансовому стані, бо необхідність отримання цього виду медичної допомоги у приватних медичних центрах та проїзд до обласної лікарні потребують додаткових фінансових ресурсів.

Новомосковці, які були присутні у сесійній залі підтримали пропозицію звернутися до Дніпропетровської обласної ради та скасувати п.17 рішення обласної ради №650-31/VI від 27 травня 2015 року відносно приміщень по м. Новомосковськ по вул. Українська,12.

Для проведення капітальних ремонтів з подальшим використанням їх для розміщення внутрішньо переміщених осіб, які не впливають на якість надання та отримання медичної допомоги мешканцям міста та самим переселенцям відповідно до Конституції України, та не ведуть до соціальної напруги було запропоновано розглянути будівлю колишньої СЕС по вул. Сучкова і приміщення військового містечка по вул. З.Білої.

За підсумками обговорення депутати підтримали дану пропозицію. Найближчим часом прийнятий проект рішення буде опубліковано на офіційному веб-сайті Новомосковської міської ради.

Можливо, Вам буде цікаво

By