Африканська чума свиней

Насьогодні ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні залишається досить напруженою. Нагадаємо, що випадки африканської чуми свиней було виявлено в Донецькій, Луганській,Чернігівській, Сумській та Київській областях. На часі простежується тенденція поширення епізоотії з півночі на південь нашої держави, у зв’яжу з чим виникає реальна загроза виявлення надзвичайної епізоотичної ситуації з АЧС на прилеглих територіях.

Африканська чума свиней – висококонтагіозна вірусна хвороба, що перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно та характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю. Все це призводить до значних економічних збитків. Причому вірус добре зберігається як при висушуванні, так і при заморожуванні, а також в умовах гниття.

Усім власникам тварин необхідно вжити заходи щодо недопущення занесення збудника африканської чуми на територію м. Новомосковська. Джерелом захворювання є продукти забою хворих тварин, м’ясо, м’ясні продукти, кров, кістки, шкіра. Інфекція може поширюватись з харчовими відходами, з кормами, гноєм, транспортними засобами, предметами догляду.

Тому основними заходами із запобігання виникнення хвороби є «закритий режим» утримання (особливо необхідно унеможливити контакти з дикими представниками виду), недопущення згодовування свиням відходів продуктів тваринного походження. Громадянам не варто купуватим м’ясо та м’ясопродукти на стихійних ринках. У разі виявлення хвороби слід обов’язково звернутися до новомосковської міської державної лікарні за тел.(05693)7-52-79. Нагадуємо, що лише дотримуючись усіх запобіжних заходів можна уникнути спалаху африканської чуми свиней в нашому місті.

Можливо, Вам буде цікаво

By