У Новомосковську загубилася дитина, але міліція знайшла її швидше, ніж рідні помітили заблукалу

Пропала дитина… На превеликий жаль, подібні повідомлення в ЗМІ далеко не рідкість. Сухі цифри статистики свідчать про те, скільки щорічно пропадає дітей. Але за цими цифрами стоять справжні трагедії кожної сім'ї. На щастя, в більшості випадків загублені діти потрапляють в обійми своїх мам досить швидко.

13 вересня о 19.00 інспектор патрульної служби, перебуваючи поза службою, у дворі будинку по вул.Українській виявив маленьку дівчинку, яка знаходилася на вулиці без супроводу дорослих, плакала та не пам’ятала де вона мешкає.

Підійшовши до малечі та трохи заспокоївши її, міліціонер вияснив, що їй 7 років, вона поверталася зі школи та заблукала, а телефона в дитини не має. Опитавши жінок з дітьми, які знаходилися неподалік, маму встановити не вдалося. Правоохоронець одразу повідомив колегам про цю подію і поки виїжджала слідчо-оперативна група, сам продовжив пошуки місця мешкання дитини. Дівчинка, зовсім заспокоївшись, стала згадувати та описувати як виглядає двір поблизу її будинку і таким чином, ще до приїзду слідчо-оперативної групи інспектор патрульної служби встановив місце мешкання дитини по вул.Червоноармійській. До речі, 33-річна мати дитини перебувала у дворі їхнього будинку і чомусь ще не встигла розхвилюватися. Семирічну дівчинку було повернено матері, з якою проведена бесіду про необхідність належного догляду за малолітньою і яку застерегли від подібних випадків у подальшому. А дівчинка пообіцяла правоохоронцям, що, якщо їй буде потрібна допомога, відразу звертатиметься в міліцію.

Як правило, найчастіше діти губляться в тих місцях, де дуже велике скупчення народу — на міських святах, в торгових центрах, парках відпочинку, на вокзалах. І це зовсім не дивно, адже, як правило, в цих місцях увагу дорослого розсіяно — його доводиться концентрувати не тільки на дитині, а ще на якихось діях — вибір товару, його оплата на касі тощо. А діти не дрімають — дуже багато малюків не упустять шансу скористатися маминим замішанням і відправляються досліджувати територію. Дитина побіжить щось дивитися, а у батьків буде паніка — зникла дитина!

А, крім того, дуже часто багато дітей спеціально тікають від мами, варто тій лише випустити руку малюка зі своєї. Для дитини все це — лише кумедна і захоплююча гра — вона ще не в змозі оцінити всієї небезпеки того, що відбувається. А ця безневинна витівка може варто чималого кількість нервів — як ваших, так і дитячих, адже малюк неодмінно злякається, усвідомивши, що загубився.

Безпека малюка

В більшості випадків цих неприємностей можна уникнути, потрібно тільки прийняти певні заходи безпеки. Причому найголовніший з них є в той же самий час самим простим — просто в місцях великого скупчення народу міцно тримайте дитину за руку, або навіть несіть його на руках. Ви повинні безперервно відчувати дитину, не втрачаючи з ним тактильного контакту.

У торгових центрах і супермаркетах непоганим варіантом стане посадити дитину на спеціальне сидіння в продуктовій візку. Як правило, діткам вкрай подобається цей спосіб пересування, та й шансів куди — небудь втекти від батьків, або просто заблукати, у них не залишиться.

У тому ж випадку, якщо дитина більш старшого віку, найбільш безпечним варіантом стане спеціальна ігрова кімната, в якій діти перебувають під невсипущим контролем педагогів і не мають можливості залишити її. Як правило, подібні ігрові кімнати є практично у всіх великих торгових центрах і супермаркетах.

І пам'ятайте про те, що вже трирічна дитина цілком здатна вивчити напам'ять своє прізвище, ім'я і вік — обов'язково подбайте про те, щоб і ваша дитина знала їх. Для цього регулярно промовляйте їх уголос разом з дитиною. Однак покладатися на такого крихту насправді легковажно.

Обов'язково подбайте про те, щоб в одязі у дитини, в легко доступному місці, перебувала візитка з вашими контактними даними. Крім того, обов'язково зробіть незмивні мітки на одязі дитини — це дозволить продублювати дані на той випадок, якщо дитина втратить вашу візитку.

Старша дитина

У тому випадку, якщо ваша дитина достатньо доросла, щоб адекватно сприймати ваші слова і реагувати на них, вам необхідно буде ретельно відпрацювати план ваших дій на той випадок, якщо дитина загубиться. Це допоможе не запанікувати ні вам, ні йому, і прийняти вірне рішення — адже паніка далеко не найкращий помічник.

По-перше, заздалегідь обговоріть з дитиною те, як він буде себе вести в тому випадку, якщо він відстане від вас. Розкажіть дитині де ви зустрінетеся в тому випадку, якщо загубитеся. Такими місцями можуть стати каси, фонтани та інші помітні об'єкти.

Домовтеся з дитиною про те, що в разі, якщо заблукаєте, ви не будете намагатися наздогнати і знайти один одного, а відразу ж підете до обговорених місць. Це допоможе вам заощадити сили, час і нерви. До речі кажучи, поясніть дитині, що вона завжди може звернутися за допомогою до будь-якої людини у формі — міліціонера, касира, охоронця, лікаря, продавця.

Це допоможе уникнути небажаної зустрічі з людьми, у яких можуть бути погані наміри щодо загубленої дитини. До речі, ще одна категорія людей, до яких дитина може безбоязно звернутися за допомогою в тому випадку, якщо вона загубилася — це батьки з маленькими дітьми, наприклад, на дитячому майданчику. Повірте, жодна мама не залишить в біді дитину, навіть чужу.

Закликаємо батьків бути пильними і стежити за своїми дітьми під час прогулянок, за можливості зустрічати їх зі школи, а в разі їх пропажі негайно повідомляти в міліцію за телефонами 102 або 7-31-66, або 098-633-06-69.

Т.М. Попова, майор міліції

Можливо, Вам буде цікаво

By