Боржник за споживання електроенергії наразив на небезпеку дітей

Проблема несанкціонованого підключення до електромереж вже давно перестала бути новою і несподіваною як для енергопостачальних організацій, так і для споживачів електричної енергії. Терміни-синоніми «несанкціоноване підключення до електромереж» та «розкрадання електроенергії» стали вже звичними в сучасній вітчизняній електроенергетиці. Електроенергія стала товаром, який можна придбати, продати чи вкрасти!

З проблемою несанкціонованого підключення до електромереж з одного боку стали боротися і намагатися прогнозувати, а з іншого боку нею стали вміло і приховано, а в деяких випадках – невміло і відкрито, користуватися, сподіваючись на відсутність належного контролю з боку енергопостачальних організацій, і на специфічну особливість викраденого товару – електроенергії.

Безперервне зростання тарифів на електроенергію призводить до збільшення числа неплатників і до масових розкрадань електроенергії. У той час як енергопостачальні організації наводять аргументи і обгрунтування доцільності введення якомога вищих тарифів на електроенергію, вони самі з цієї причини несуть чималі збитки, в тому числі внаслідок розкрадань електроенергії. Існує і зворотний бік проблеми: зростання масштабів розкрадання електроенергії, в свою чергу, впливає на підвищення тарифів.

У проблемі несанкціонованого підключення до електромережі має місце ще одна важлива обставина, пов'язана з електробезпекою. Як правило, самовільні підключення проводяться без дотримання чинних норм і правил, необхідних технологічних та дозвільних процедур і тому являють собою потенційну небезпеку. Нерідкі випадки, коли при такому підключенні виникає перевантаження електричної мережі, внаслідок чого люди отримують електротравми, виникають пожежі в будинках і, навіть, аварійні відключення від електромережі цілих населених пунктів, що в зимовий час, у свою чергу, може привести до перебоїв подачі води і тепла в цих населених пунктах. Смертельні випадки внаслідок ураження електричним струмом теж непоодинокі.

Нещодавно працівниками Новомосковського РЕМ ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» проводилася перевірка відключеного стану побутових споживачів в м.Новомосковськ, що мають заборгованість за спожиту електричну енергію, під час якої було встановлено, що побутовий споживач з приватного домоволодіння по вул.Плеханова, який попередньо був відключений за порушення Правил користування електроенергією, самовільно здійснив підключення до трансформаторної підстанції, яка розташована на території ЗОШ № 17. Чоловік проклав дріт від трансформаторної підстанції до свого домоволодіння і підключив свій будинок. При цьому дріт він проклав на відкритій поверхні шкільного двору! А коли працівниками РЕМ цей факт був виявлений, господар будинку обрізав цей дріт під напругою і кинув його на територію школи. Наслідки могли бути вкрай тяжкими.

Оминути відповідальність у нього, як і у інших користувачів-порушників, не вийде, адже працівниками РЕМу щодня проводиться рейдова перевірка технічного стану приладів електромережі. При виявленні порушення складається акт, а згодом створена комісія встановить та визначить розмір завданих збитків підприємству. А в данному випадку і правоохоронці проведуть всебічну перевірку цієї події, за результатами якої і буде дана принципова оцінка діям крадія електроенергії.

Спільно з енергетиками попереджаємо:

 • зривання замків, проникнення в приміщення трансформаторних підстанцій та крадіжки кольорового металу може призвести до трагічних наслідків;
 • смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори;
 • забороняється підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв;

Шановні батьки, в період зимових канікул обов’язково нагадайте дітям правила електробезпеки!

 • НЕ МОЖНА рибалити, запускати повітряних зміїв, розпалювати вогнища, вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами.
 • НЕ МОЖНА гратися поряд з трансформаторною будкою та поблизу об'єктів, що під напругою.
 • НЕ МОЖНА відчиняти двері розподільчих щитів, силових шаф, трансформаторних підстанцій та проникати в приміщення електроустановок.
 • НЕ МОЖНА торкатися електричного кабелю, який лежить на землі та проводів електропередач.
 • НЕ МОЖНА виконувати будь які дії, які можуть пошкодити електричні мережі.
 • НЕ МОЖНА залазити на опорні стовпи ліній електропередач, закидати на них проводи.
 • НЕ МОЖНА наближатися до трансформаторних підстанцій та ні в якому разі не намагатися діставати предмети, що попали на їх територію!
 • НЕ МОЖНА підходити до обірваного проводу повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори ближче, ніж на 8 м.

Пам'ятайте про смертельну небезпеку від ураження електричним струмом!

Т.М. Попова, Новомосковський відділ поліції

Можливо, Вам буде цікаво

By