Творив добро, не думаючи про особисте

Гідно, з великою шаною відзначили у Новомосковську 300-річчя з дня народження Кирила Тарловського – протоієрея, мецената і благодійника, який жив і творив у Самарському краї. Тут він знайшов і вічний спочинок.

Урочистості, пов'язані з днем його народження, пройшли на теренах Свято-Миколаївського монастиря, де його настоятель о. Досифей відслужив панахиду за славетним земляком, зробив екскурс в історію і розповів про земні діяння цього святого чоловіка.

– Він відійшов у вічність, а справи його залишились, – сказав, звертаючись до присутніх, краєзнавець, історик Анатолій Джусов, який багато часу присвятив дослідженню біографії К. Тарловського. Триста років пролетіло: мінялись делегати, депутати, а ім'я Тарловського живе і слугує взірцем для сучасників. У такі моменти істини варто кожному замислитись над тим, що ми зробили для того, аби нас пам'ятали через століття.

Е. Шаповалова, голова товариства «Просвіта», кандидат філологічних наук, подякувала міському відділу культури і туризму на чолі з В. Шаликіним за організацію заходу, а всім присутнім за те, що прийшли вклонитися великому землякові.

– Кирило Тарловський робив добро, не думаючи про особисте. І сьогодні ми згадуємо про нього у храмі, що він побудував. Він ходив по цій землі, він переймався її болями, він любив її синівською любов'ю. – Буде справедливо, – зазначила Емма Олексіївна, – встановити у духовній обителі меморіальну дошку на честь Кирила Тарловського.

Народний колектив «Сарма» (кер. С. Куценко) клубу міськвиконкому виконав духовні твори, а о. Досифей закликав присутніх творити добро, на яке і благословив паству.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By