Звітує УСВА – Українська Спілка воїнів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Новомосковська.

Після Великої Вітчизняної війни радянські війська брали участь у 20 воєнних конфліктах і війнах на території іноземних держав.

В історії нашої держави та армії є дати, спогади про які не викликають мажорних почуттів. Одна з них – ввід в Афганістан у грудні 1979 року обмеженого контингенту радянських військ. Кожна війна – безглуздя. Але участь радянських військ у афганській війні – просто злочин, вчинений політиками. Через афганську війну пройшли 150 тисяч наших співвітчизників. Із них: 3280 загинуло, 13 воїнів – наші земляки, 80 – зникли безвісті, 3500 – залишилися інвалідами. Бойові дії в Афганістані відрізнялись від інших тривалістю, масштабом бойових дій і кількістю контингенту.

У квітні пройшли звітно-виборчі збори організації. Минулий рік для Новомосковської організації УСВА ВІ був нелегким. Це підкреслив голова Правління УСВА ВІ Січний В.В., у своєму звіті про роботу організації за 2007-2008 рр. Аналізуючи стан виконання плану дій щодо поліпшення життєзабезпечення воїнів-інтернаціоналістів, членів сімей, вживались дієві заходи для його реалізації.

Були організовані поїздки групи „Восток” на фестивалі військово-патріотичної пісні в Україні та країнах СНД, випущено музичний компакт-диск „Колона”.

Ветерани-афганці забезпечувались медичним обстеженням, путівками в санаторії МО України. Поліпшувались житлові умови ветеранів, членів сімей загиблих.

З нагоди святкування 20-ї річниці виводу військ були проведені урочисті збори і святковий концерт за участі ветеранів та нагородження воїнів-інтернаціоналістів державними нагородами „20 років виводу з Афганістану”. Проведено спільно з мерією міста урочистий мітинг біля меморіалу „Воїнам-інтернаціоналістам”. Організовано покладання квітів до меморіалу та пам'ятників загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Члени правління постійно відвідували ветеранів, які перебували в лікарнях.

У звітному періоді організовувалось висвітлення в місцевих газетах сторінок Афганської війни.

Активісти УСВА ВІ Новомосковська були частими гостями загальноосвітніх шкіл, технікумів міста, де проводили тематичні уроки, бесіди з історії війни, організовували показ художніх та документальних фільмів, присвячених героїзму та самовідданості воїнів під час бойових дій в ДРА 1979-1989 рр.

За участю воїнів-інтернаціоналістів у музеї бойової слави, який розташований у міськвійськкоматі, були проведені екскурсії призовної молоді.

У міській бібліотеці, її філіалах, бібліотеках всіх навчальних закладів спільно з радою ветеранів-інтернаціоналістів організовані виставки фотографій, художньої літератури, присвячені героям афганської війни.

Роботу Правління за звітний період признали задовільною, а Січного В.В. обрали почесним членом Правління УСВА ВІ м. Новомосковська. На новий період Головою Правління УСВА ВІ м. Новомосковська обрано Кондратьєва О.В. Також обрано делегатів на 9-ту обласну конференцію УСВА ВІ Дніпропетровської області Січного В.В., Коваленко В.В., Пред А.М.

Учасники зборів започаткували, кожну третю неділю травня святкувати у м. Новомосковську „День воїна-інтернаціоналіста” та проводити інші заходи з нагоди початку виводу 40-ї армії з Афганістану.

Можливо, Вам буде цікаво

By