Номерний знак

На цей час мають місце чисельні ігнорування водіями транспортних засобів законодавства України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в частині керування транспортними засобами без номерних знаків або з номерними знаками, що не належать цьому засобу чи не відповідають вимогам стандартів, або з номерними знаками, закріпленими в невстановленому для цього місці, закритими іншими предметами чи забрудненими, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака, перевернутими чи неосвітленими, а також окремими водіями відверто різними методами знищуються символи номерних знаків.

Ураховуючи вищевикладене та рішенням наради керівництва МВС України у період з 29 червня по 13 липня 2009 року проводяться заходи під назвою «НОМЕРНИЙ ЗНАК»

Працівниками Державтоінспекції здійснюється документування вищевказаних порушень, в світлу пору доби символи номерного знаку повинні чітко визначатись на відстані 20 метрів, при виявлені такого порушення працівник ДАІ в обов'язковому порядку використовує вимірювальні засоби ( рулетка тощо) в присутності двох свідків. Із визначеної відстані з використанням наявних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису робиться фотознімок

За допущене правопорушення працівником ДАІ складається протокол про адміністративне правопорушення та виноситься постанова по справі за наявності відомостей про те, що це порушення не є повторним протягом календарного року. Копії складених матеріалів вручаються правопорушнику під підпис.

По прибуттю в підрозділ, працівником ДАІ фото роздруковується, а потім

разом з іншими зібраними доказами долучається до складеного протоколу.

Крім цього, у разі підозри чи явних ознак у підробці номерного знаку, який встановлений на транспортному засобі, або керуванню водіями транспортними засобами з номерним знаком, що не належить цьому засобу, працівником ДАІ вживаються заходи щодо доставляння такого транспортного засобу разом з водієм до міськрайоргану внутрішніх справ по території обслуговування.

У разі відмови водія щодо усунення виявлених недоліків на місці фіксації правопорушення та приведення номерних знаків у відповідність до вимог стандартів, транспортний засіб доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку.

Тимчасово затриманий транспортний засіб видається його водієві, власникові (співвласникові) у визначеному законодавстві порядку.

При документуванні вказаних правопорушень працівник ДАІ повинен вжити вичерпних заходів щодо дотримання особистої безпеки, водіїв, свідків, а також транспортних засобів.

Источник: М. Голубничий, начальник ВДАІ по обслуговуванню м. Новомосковська та Новомосковського району ГУ МВС України в Дніпропетровській області, майор міліції

Возможно Вам будет интересно

От