Хліб – всьому голова

Від жнив і до жнив живе селянин. Від урожаю і до урожаю. І коли земля віддячує хліборобам сторицею, то, вважайте, аграрний рік удався, і дев'ять місяців праці людей не стали марними, а принесли значні здобутки. Як, приміром, нинішній. Трударям Новомосковщини є чим пишатися.

Безсумнівна перемога в області – знову перші по валовому збору зерна та врожайності ранніх зернових культур. З площі 51158 гектарів намолочено 170,3 тонн зерна при середній врожайності 33,3 центнера з гектара. Про це доповів та вручив останній сніп з жнивного лану заступник начальника агропромислового розвитку Новомосковського району В.Пуфлер голові райдержадміністрації І. Гуртовому на обжнивках, які відзначалися минулого тижня у Піщанському будинку культури.

– Це вже традиція, що наш район є кращим у області по збору ранніх зернових, – звернувся до присутніх Ігор Іванович. Велика вдячність і низький уклін всім – керівникам сільгосппідприємств, спеціалістам, механізаторам за невтомну працю, селянську мудрість – ті складові, які неодмінно дають хороший результат. Завдяки цьому навіть в непростих умовах кризи маємо хороший врожай. Ігор Іванович згадав ветеранів району, які виховали достойних продовжувачів хліборобської справи, завдяки яким сьогодні можна бути впевненими, що на столі кожного українця буде хліб і до хліба.

Хліб - всьому головаДолучився до привітань зі святом урожаю хліборобів Новомосковщини і голова районної ради М. Сухий. – За будь-яких погодних умов селянин покликаний вирощувати хліб. Цьогоріч ми знову перші, і це закономірно, бо всі, хто причетний до хліборобської праці, доклали, як завжди, максимум зусиль для підвищення культури землеробства, втілення нових технологій, підвищення родючості грунтів. Урожай не буває легким. Допомагає бог і природа чи ні, – а людям треба працювати до сьомого поту. Велика вдячність комбайнерам, водіям, керівникам, які в дійсно важких фінансових умовах зібрали урожай без втрат. Дуже приємно, що напрацювання ветеранів переймає молодь, і сьогодні серед працівників сільгосппідприємств багато молодих. Нехай із покоління в покоління передається хліборобська справа, і хай так буде завжди!

Від імені начальника агропромислового розвитку Дніпропетровської області С. Любовича привітала присутніх Г. Смирна, профспілковий лідер працівників АПК Дніпропетровської обласної державної адміністрації, зазначивши, що секрет успіху селян Новомосковського району не тільки у співпраці з наукою, високим рівнем виробництва, а і в людях, які живуть у цьому краї. Новомосковщина – один із небагатьох районів, який вийшов з реформування, зберігши цілісність господарств, трудові колективи, когорту керівників, спеціалістів середньої ланки, механізаторів. Все це допомагає мати щорічно високі здобутки. Селянина завжди відзначало почуття надзвичайної відповідальності, бо сільські трудівники зберегли відданість праці, рідній землі. Голова профспілки вручила кращим представникам господарств району подяки від управління агропромислового розвитку і профспілкової організації. Керівники району отримали у подарунок символічні підкови на щастя, на удачу.

Один за одним піднімалися на сцену винуватці свята – керівники підприємств, головні спеціалісти, комбайнери, водії, яким І. Гуртовий та М. Сухий вручали грамоти, подяки за сумлінну працю, а учасники художньої самодіяльності дарували їм пісні.

Нагороди отримали представники підприємств-переможців – АФ Орільська (дир. Ю. Мазан) – середня урожайність склала 61,5 ц/га, ТОВ Агроальянс (О. Гаркавенко) – 61,0 ц/га, АФ ім. Горького (М. Селезньов) – 60,6 ц/га, АФ Дружба (А. Вуйчицький) – 59,7 ц/га. Хороші показники у СТОВ Злагода (А. Дерев'янко), АФ Мрія (М. Пред), АФ Вільне-2002 та інші.

Свою дещицю до хлібної скарбниці внесли і фермерські господарства району В. Мішина, В. Дарадуди, І. Мережі, В. Малишка.

Добрі традиції батьків і дідів святкувати обжнивки, віншуючи трудівників лану, живуть і понині, сіючи у душах людей зерно надії на щасливе майбуття.

Источник: Т. Харківських

Можливо, Вам буде цікаво

By