Статут громади – «Мала Конституція» міста

Двадцять третього жовтня у Новомосковській міській раді відбулися громадські слухання, на яких обговорювався проект Статуту територіальної громади міста Новомосковська.

Для тих, хто бере активну участь у житті міста поява, такого Статуту – не новина. Готувався він впродовж двох років, і до громадських слухань його проект неодноразово обговорювався у трудових колективах, громадських організаціях, політичних осередках міста. За цей час до редакції Статуту було внесено 76 пропозицій і доповнень, які були враховані при підготовці його остаточного варіанту.

Про важливу роль Статуту у житті будь-якого міста та про особливості головного документу м. Новомосковська розказав під час своєї доповіді секретар міської ради О. Головко.

Статути міст, як правові акти, які визначають автономний статус міст, відомі ще з часів Середньовіччя. Будучи частиною європейського культурного простору, середньовічна Україна також була включена у процес розвитку місцевого самоврядування. В Україну статутна традиція прийшла з Магдебурзькою системою права. Першими українськими містами, які отримали свої Статути, були міста Сянок (1339 р.) та Львів (1356 р.).

Безперечно, користь Статуту для розвитку і життя міста дуже суттєва. В чому ж полягає особливість саме Новомосковської Конституції?

Проект Статуту має шість розділів і додатки. У самому документі міститься інформація про загальні характеристики міста, форми здійснення місцевого самоврядування, загальні засади діяльності посадових осіб та органів місцевого самоврядування, особливу увагу приділено роботі мера та його заступників, визначені матеріальна та фінансова основи самоврядування, гарантії місцевої влади перед громадянами тощо. У додатках міститься інформація про прапор, герб, гімн нашого міста, приділено увагу питанням з благоустрою, утриманню зелених насаджень, порядку проведення громадських слухань та ін.

О. Головко зазначив, що важливим є те, що в Статуті чітко зазначено дату заснування Новомосковська, місто поділено на мікрорайони, чітко сформовано і розмежовано систему влади у місті, чітко розписано порядок розгляду звернень громадян тощо.

Свої зауваження з приводу проекту Статуту мали змогу висловити всі бажаючі.

Так, депутат С. Коротич внесла ряд пропозицій, зокрема щодо паркування приватного транспорту в місті та профілактики туберкульозу. Свої зауваження висловила і депутат Л. Резніченко. Вона наголосила на тому, що такий важливий правовий акт, як Статут міста, крім загальних положень, має містити і такі пункти, які стосуються конкретно нашого міста. Для того, щоб статут справді не був безликим, слід внести цілий ряд пунктів. Серед тих, які озвучила Людмила Василівна, – знов таки проблема автостоянок, перебування неповнолітніх у громадських місцях після 22 години, створення переліку територій міста, які не підлягають приватизації тощо.

У підсумку присутні на слуханнях громадяни одностайно проголосували за проект Статуту, який має бути доповнений висловленими у той день пропозиціями.

На найближчій сесїї міської ради він буде ухвалений депутатами і після необхідних юридичних процедур набере чинності.

Источник: А. Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By