Забуття історії призводить до її повторення

25 листопада – День жалоби за жертвами Голодомору. В цей скорботний день кожен українець повинен залишити на деякий час свої справи і запалити свічку на знак пам'яті про безневинні жертви страшної трагедії українського народу – Голодомору 1932-33 р.р.

Це – безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина з них – діти.

Хоча факт гeноциду українців сталінським рeжимом у 1932-1933 р. офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, Сполучeних Штатів Амeрики, Іспанії та Перу, проте визнання цієї жахливої за своїми масштабами події затягується.

Росія – країна, яка відмовляється визнавати Голодомор, як геноцид українського народу. Очевидно через те, що як правонаступниця Радянського Союзу боїться нести відповідальність за цей злочин проти людства.

Багато розмов зараз точиться з приводу відзначення цієї дати. Та спитайте у своїх знайомих, коллег, що вони знають про Голодомор. В кращому випадку почуєте якісь загальні фрази. Попри постійні розмови на цю тему, українці в більшості своїй залишаються необізнаними і байдужими.

Та треба пам'ятати, що забуття історії призводить до її повторення…

Можливо, Вам буде цікаво

By