Цього дня всяка вода є цілющою

Водохреще, яке українці святкують 19 січня,  завершує цикл Різдвяних свят. У народі його ще звуть Йорданом або ж Богоявленням.  Богоявлення тому, що саме той день, коли Ісус хрестився й освятив воду, є днем Його істинного народження. 

На відміну від багатьох інших свят, що поєднали традиції народні й церковні, це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства.

Цікавим звичаєм є купання людей в ополонках. Вважається, що цього дня вода у всіх водоймах є священною водою із ріки Йордан. Люди, купаючись в ополонках, таким чином змивають свої гріхи, внутрішні образи, злість та біль.

 

Чимало новомосковців зібралось 19 січня біля р. Самари. Традиційний обряд освячення води здійснили єпископ Євлогій та о. Володимир. Тим часом новомосковці сміливо заходили у річку і купалися у хрещенській воді, наслідуючи давній християнський обряд. Навкруги панувала святкова атмосфера: творчі колективи міста співали колядок та щедрівок, пригощалися приготовленими до свята смачними наїдками.

А біля Свято-Троїцького храму УПЦ Київського патріархату, як кожного року, яблуку ніде було впасти. Настоятель храму, благочинний Новомосковського району о. Миколай освятив хрещенську воду прихожанам. І нічого, що за майже дві години освячення води у священика одяг вкрився кількома шарами криги: хрещенська вода цілюща, тож о. Миколай лише радісно посміхався, щедро кроплячи кожного водою, і бажаючи новомосковцям міцного здоров’я, благополуччя, всіляких щедрот та Божого благословення.

Источник: Т. Харківських

Возможно Вам будет интересно

От