Нелегка доля жителів гуртожитку

Не позаздриш сьогодні тим, хто живе у гуртожитках. Бідолашні їх жителі не встигли навіть порадіти закону про приватизацію своїх кімнаток, як їм стали вставляти палиці в колеса. Щоб здійснити законну процедуру, треба пройти через складні випробування. І не кожен може розраховувати на приватизацію житла, тому що, наприклад, за рішенням сесії Новомосковської міської ради, для цього треба прожити у гуртожитку не менше десяти років, хоча за законом для цього достатньо і п’яти… Та ніхто не хоче залишитись на вулиці. І люди збирають документи, ходять по інстанціях і живуть надією, що хоч ці кілька квадратів стануть таки їхньою власністю. І вже не важливо, що нема тут навіть звичайного душу, а кухня та туалет назавжди одні на всіх.

Мабуть, тому більшість жителів гуртожитків як ніхто законослухняні, і їх не залякати ніякими тарифами і цінами на проживання у цих жалюгідних кількох метрах. Бо борони боже залишитися на вулиці у наш час.

Не хочуть цього і мешканці гуртожитку по вулиці Сучкова, 32, які відчувають, що їх потихеньку виживають з помешкань. Вже й закон про приватизацію вступив у дію, а чиновники не поспішають з оформленням документів. То номери кімнат не зазначені у прописці (а хто ж прописував?), то невідь звідки борги за електроенергію нарахували, хоча у кожного є окремий лічильник у кімнаті, встановлений ЖЕО, яке наказало довго жити, а обслуговування гуртожитку було передано кампанії КомЕнерго-Новомосковськ.

Останнім, що довело людей до відчаю і до рішення написати скаргу до прокуратури, було відключення мешканців від електро- та газопостачання напередодні Вербної неділі. Не знаю, ким можна назвати того, хто дав таке розпорядження. У місті, де декларується добро та милосердя, такого, здавалося б, не могло бути.

У зверненні жителі зазначають, що процес приватизації їх гуртожитку гальмується, а договір, який пропонує їм укласти керуюча компанія КомЕнерго-Новомосковськ не витримує ніякої критики.

Так, у розділі «Права сторін» у пункті 2.1.2 зазначено: «У разі відмови наймача від переселення в інше житлове приміщення на період капітального ремонту або реконструкції гуртожитку, вимагати його переселення у судовому порядку». Підписати такий договір, кажуть люди, це підписати собі вирок.

Нелегка доля жителів вищезгаданого гуртожитку. Але люди не впадають у відчай, і вже звернулися за захистом своїх прав до прокуратури.

Можливо, Вам буде цікаво

By