Невидимий, але підступний ворог

Двадцять чотири роки тому – 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції в результаті вибуху реактора стався викид радіонуклідів у навколишнє середовище. Мільйони людей зазнали на собі вплив наслідків аварії. Мільйони гектарів плодючої землі знищено назавжди. Україну було оголошено зоною екологічного лиха.

– Відчули на собі дію невидимого ворога і жителі нашого міста – на сьогодні їх 450, серед яких – ліквідатори, ядерники, переселенці, евакуйовані та діти, – каже голова громадського об’єднання «Союз-Чорнобиль» Ісакова Людмила Леонідівна. Сумний список поповнили 110 новомосковців, які відійшли у вічність від хвороб, що виникли внаслідок великих доз опромінювання… Очолювана мною організація займається наданням матеріальної та юридичної допомоги чорнобильцям, проводить різноманітні заходи, у приміщенні райдержадміністрації щосереди та щоп’ятниці ведеться прийом громадян, яким потрібна допомога.

До голови приєднується ліквідатор аварії Василь Живцов, який висловив сподівання і надію, що будуть втілені ужиття ті реформи, які дадуть відчути учасникам ліквідації Чорнобильської катастрофи, що вони не забуті, і потребують уваги на рівні учасників Великої Вітчизняної війни.

Ворог, якого вдалося приборкати, невидимий, але підступний, і люди, які приборкали його, здійснили справжній подвиг, і ми всі маємо про це пам’ятати.

О. Володимир, настоятель Свято-Троїцького собору, прочитав молебень та закликав присутніх бути милосердними, вірити у Всевишнього, а городяни поклали до пам’ятника землякам-чорнобильцям яскраві весняні квіти.

Можливо, Вам буде цікаво

By