Трагедія у Новомосковську: четверо підлітків загинули під катером

1 травня для мешканців Новомосковська ще довгий час асоціюватиметься не з Міжнародним днем солідарності трудящих, а зі страшною трагедією. А для чотирьох сімей цей день назавжди залишиться чорним днем календарю.

Саме у цей день близько 16-ї години на річці Самара сталася жахлива аварія. Внаслідок зіткнення круїзного катеру з моторним човном «Южанка» четверо підлітків загинули на місці – двом з них було по 16 років, ще двом – 14. Ще одного хлопця, 16-річного Женю, госпіталізовано.

«Ми їхали на човні біля річпорта, бачили як він (катер) стояв. Потім почав рухатися на нас. Їхав з лівого боку, а ударив в правий… Доплив я до човна, а там… навіть немає слів… Я сам не зрозумів, як усе відбулося: може навмисно, може ні – незрозуміло. Простір був великий, щоб об’їхати, ми ж майже біля берегу були… Він рятівників викликав і від’їхав, і після того ніхто його не бачив», – згадує Женя Г., котрий дивом врятувався.

Посилаючись на прес-реліз обласного управління МНС, місцеві ЗМІ як один повідомляють, що за фактом трагедії розпочато слідство. Його попередня версія – молоді люди наче б то порушили вимоги правил плавання на внутрішніх водних об’єктах.

Батька одного із загиблих – 16-річного Едіка, подібні завчасні висновки щонайменше дивують. Чоловік згадує, як провів на річці усе своє дитинство та перепливав її з одного берега на інший.

«Говорять, що там в нас закрита навігація, паркова зона, де стоїть знак «5 км на годину», але чомусь всі замовчують, що той, на катері, збив дітей. Через те, що діти їхали на моторі циліндровому, їх зробили винними. Кажуть, не мають права діти їздити річкою на моторі. А про те, що відбулося з іншого боку, усі мовчать», – каже Едуард Анатолійович.

Відомо чоловіку й про те, що водій катеру ніби то жалівся своїм кумам, що усвідомлює власну провину і готовий відбути покарання, от тільки чомусь ніхто його не арештовує. Наскільки достовірною є ця інформація – невідомо. Але свідки трагедії підтверджують, що моторний човен було просто розтрощено катером.

«Їхав човен алюмінієвий з хлопцями, вони їхали повільно. На великій швидкості на них наїхав катер, вискочив зі спини і переїхав. Він мчав на такій швидкості, що не міг швидко зупинитися. Тому він від’їхав на 100-150 метрів, розвернувся і під’їхав до того місця. Один хлопчик залишився на човні, але він був звішений, головою у воді. А потім вже Женя виплив і почав кричати. Він (водій катеру) відвіз дружину з дитиною, приїхав вже на іншому човні… Я почала телефонувати до швидкої, потрапила на Дніпропетровськ. Там відповіли, що у них немає зв’язку з Новомосковськом. Я кричу, допоможіть, тут хлопці потонули, а вони кинули слухавку… Потім я зателефонувала дільничному нашому, пояснила усе. Він сам усіх викликав…», – згадує свідок аварії Ольга К.

У той же час, неофіційні джерела повідомляють, що той, хто був за кермом катеру, після аварії вдома не з’являвся і сусіди його досі не бачили.

На питання «Правого берегу», хто ж той чоловік, що керував катером, відповіла мати загиблого 16-ічного Андрія:

«Цю людину звати Володимир С. Він підприємець, займається човнами. Мешкає в районі Животиловки нашої, на вул. Плєханова. Він не є власником катеру», – говорить Тетяна Г.

Тетяна також чула від людей, які відпочивали 1 травня на березі Самари, що водій катеру встиг запам’ятатися у той день багатьом відпочиваючим, адже «гарцував у парковій зоні навколо катамаранів та весельних човнів, що видають на прокат». Окрім того, за неофіційною інформацією, того ж дня Володимир С. перевернув човен з людьми у Піщанці, але там обійшлося без жертв. А у 2009 році водій катеру наче б то був причетний і до вбивства на воді, однак справу закрили.

Жінка згадує, що ввечері 1 травня до неї додому прийшов міліціянт, який повідомив про нещасний випадок та про те, що водія катеру затримано, і коли того знімали з катеру, він наче б то був у неадекватному стані. Зі слів Тетяни, міліціянт запевнив її, що водій катеру не залишиться без покарання.

«А тепер, подейкують, є у нього наче вже й результати експертизи, де зазначено 0,08 проміле… А наш мер заявляє, що на катері відпочивала порядна родина, а п’ятеро п’яних підлітків налетіли на них», – каже Тетяна.

Такі зухвалі заяви на камеру міського голови Новомосковська В. Літвіщенка викликають у батьків загиблих відверту відразу. Адже чи вживали хлопці у той день алкоголь, стане достеменно відомо лише наприкінці наступного тижня, за результатами експертизи на 9 видів алкоголю. Наразі ж мати 16-річного Андрія стверджує, що її син взагалі не вживав алкоголю, бо мав інші плани і вважав, що алкоголем усе це загубити не варто. За словами Тетяни Г., її син був міцним, м’язистим, мав зріст – 1, 93 м. Хлопець закінчував навчання у Криворізькому військовому ліцеї та готувався здобувати військову освіту у Львові.

А друг дитинства Андрія – Богдан, згадує, що усі загиблі займалися спортом та не мали пристрасті ані до випивки, ані до наркотиків.

«Ці хлопці були дисциплінованими. Андрій, наприклад, ніколи не падав вниз, завжди рухався тільки вгору. Фізпідготовка у хлопця була дуже добра. Минулого 9 травня він по службі ходив у почесному караулі в наряді дніпропетровському. Все училище приїхало на похорон, уся його група, керівництво…», – говорить Богдан.

У свою чергу батько загиблого Едіка обурено зауважує: «Поведінка мерії некоректна. Того ж дня, коли діти лежали на березі мертвими, мер заявив, що діти були п’яними. Дітей доправили до моргу лише о 9 вечора, а вже йшов біжучий рядок по телевізору, що вони усі були п’яні! Виходить, у нас траур, а з наших дітей роблять алкоголіків малолітніх!».

«Це батько міста повідомив своїм мешканцям, що ось які діти безсовісні, а потім прийшов на панахиду і в ноги моєму синові вклонився. Безбожник!», – додає мати Андрія.

Батьки загиблих також говорять, що у день похорону представники мерії тишком принесли їм вінки: кому під під’їзд поклали, кому – біля церкви.

Трагедія у Новомосковську: четверо підлітків загинули під катером«Мерія принесла віночок під під’їзд. Тихенько поставили дві жінки і за куток втекли. Я глянув, що то від міської адміністрації і викинув цей вінок. А біля церкви те ж саме зробив батько Андрія… Знайшов час, коли показуху влаштовувати!», – розцінює дії міського голови Едуард Анатолійович.

Батьки загиблих хлопців скаржаться, що від мерії ніхто допомоги не пропонував. Навпаки, звідусіль тиснуть, на місце пригоди не пускають, довідки у морзі – і ті після скандалу надають.

«Немає ані хребта, ані органів у моєї дитини, як його забрати з моргу без єдиної бумажки? Коли влаштували сварку, нам надали висновок лікаря, що дитина наче б то потонула, захлинулася… Запитую: «А скільки б він прожив, якби не впав у воду?». Відповідають, що 15 секунд. Кажу: «Дайте мені, будь ласка, довідку про ці увіччя, я зроблю ксерокопію». У відповідь: «Ми не маємо права». А потім на суді вже не доведеш», – зазначає батько Едіка. Чоловік додає, що у разі потреби ладен провести ексгумацію тіла, але зам’яти справу не дасть.

Батьки хлопців зазначають, що під час панахиди у церкві мер з власної ініциативи вирішив звернутися до присутніх. Зі слів одного із родичів загиблих, на питання чому вбивця й досі на волі, В. Літвіщенко відповів, що зробить заяву після поховання. Втім, й досі відповіді від нього не дочекалися.

Марія Сандул

————————————————————————-

Виталий Соловьев – представитель Социального блока Виктории Шиловой в Новомосковске:

«Очень трудно что-то сказать по поводу этой трагедии. Тем более, комментировать ее. Страшнее всего, когда от нас уходят дети – теряется цель жизни. И никакие слова не помогут уже родителям и горя не уменьшат. Единственное, что мы можем сделать в этой ситуации – это проконтролировать, чтобы виновный был наказан, чтобы ни деньги, ни связи не помогли ему уйти от ответственности. Виктория Шилова знает об этой страшной трагедии. Она обещает взять ход дела под свой личный контроль и использовать полномочия областного депутата, председателя одной из комиссий облсовета, чтобы не дать спустить это дело на тормозах. Поэтому, остается только пособолезновать родителям, а также обратиться ко всем тем, кто сейчас выходит на воду на лодках, катерах: Будьте осторожны. Не все на воде зависит от вас».

Можливо, Вам буде цікаво

By