Перемога одна на всіх

Попри прогнози, погода на День Перемоги видалася, як на замовлення: яскраве сонце, буйство зелені і квітів – все це налаштовувало на святковий настрій.

Урочистості 9 травня – шана і данина нашим визволителям. І урочиста хода, і вітання, і квіти – все цього дня заради них.

На центральній площі міста біля меморіалу Слави на головних винуватців свята – ветеранів Великої Вітчизняної війни чекали городяни з оберемками квітів у руках. Кожному з них хотілося вклонитися і подякувати за мир, за сонячний ранок, просто за можливість жити.

З орденами та медалями на грудях крокували вони площею, і кожного новомосковця, що їх зустрічав, проймала гордість і вдячність до сивочолих творців Перемоги.

Ювілейний мітинг не вийшов за рамки традиційного. Можна сказати, навіть був скромнішим, ніж у попередні роки, коли інвалідам та ветеранам ВВВ вручали новенькі автівки. Хтось із трибуни читав з папірця, хтось згадував попередню владу не тихим словом… Але новомосковці так і не почули з вуст міського голови, що сьогодні робить міська влада для покращення життя ветеранів. Адже, крім пишних промов, вони заслужили на гідне існування, забезпечену старість, повсякденну турботу про себе.

Прикро, але одразу після свята вони залишаються самотніми і забутими. Один на один зі своїми хворобами та проблемами. У переможеній Німеччині ветерани мають можливість не лише достойно жити, а й мандрувати світом, зустрічатися з друзями.

У нашій країні турбота про визволителів закінчується Днем Перемоги.

Перемога одна на всіхНова влада обіцяє, що все зміниться на краще. Ті, хто доживе до цього, розкажуть про посилену турботу.

Ми ж, прості громадяни, схиляємо голови у доземному поклоні всім: і мертвим, і живим – тим, хто боронив рідну землю, і тим, хто вирощував хліб – працівникам трудового фронту. Пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.

Перемога була одна на всіх, і ніхто не стояв за ціною. Для України ця ціна становила за різними даними від 8 до 10 мільйонів людських життів, величезні суми економічних втрат.

Вічна слава всім, хто завоював мир на землі! І скільки б не минуло часу, доки існуватиме на землі людство, у цей день ми вшановуватимемо пам’ять ветеранів Великої Вітчизняної. Перемога не відійде у небуття. Перемога є, і завжди буде з нами.

Можливо, Вам буде цікаво

By