Побачили, зрозуміли

Напередодні Дня Перемоги жителі нашого міста мали змогу переглянути реконструкцію епізодів воєнної битви часів Великої Вітчизняної. Масштабне дійство відбувалось на масиві Самарь, там же пройшла демонстрація військової техніки, для містян грав військовий духовий оркестр, а юні новомосковські спортсмени демонстрували свою фізичну міць.

У реконструкції взяло участь більше 200 учасників військово-патріотичних клубів України – громадська організація “Чиста слава” військово-історичного клубу 172-го піхотного полку (м. Київ), військово-історичний клуб “Вікторія” (м. Запоріжжя), військово-історичний клуб “Воїн” (м. Запоріжжя), громадська організація “Рубіж Дніпро” (м. Дніпропетровськ), автомотоклуб “Марк” (м. Дніпропетровськ), військово-історичний клуб ім. генерала Котляревського (м. Харків), військово-історичний клуб “Цитадель” (м. Нікополь), автомотоклуб “Фаетон” (м. Запоріжжя), військово-історичний клуб “Протистояння” (м. Мелітополь). Були присутні також голова Дніпропетровської міськради Ю. Вілкул, представники міської влади.

Перед новомосковцями розгорнулась справжня битва із усіма необхідними атрибутами – кулеметними чергами, пожежами, літаками і вибухами. На полі бою «гинули» солдати, самовіддано рятували поранених товариші по зброї… Глядачі з азартом спостерігали за перебігом бою, захопившись картиною, що розгорталась перед їх очима. Гучними вигуками підтримали вони «своїх» під час встановлення червоного прапора і остаточного «розгромлення» фашистського осередку.

Побачили, зрозумілиРеалістичність побаченого справила неабияке враження на присутніх. Говорити про війну можна багато, а от на власні очі побачити знищуючу силу вибухів і безжальність куль випадає не кожному. Як можна було вижити у пеклі тієї війни? Яка сила змушувала солдат в черговий раз підніматись і бігти назустріч смерті? Важко розгледіти крізь букети квітів і численні ордени, крізь постарілі обличчя сьогоднішніх ветеранів тих юних хлопчаків і дівчат, які жили і вижили у пеклі з вогню і металу…

Картина бою, що постала перед присутніми, багатьом подарувала відчуття співпереживання і розуміння ветеранів війни. Зараз їх так мало залишилось серед нас, а чи будуть сьогоднішні захисники гідною зміною для ветеранів? Сподіваюсь, ми ніколи не дізнаємось про це…

Источник: Анна Чиндрова

Можливо, Вам буде цікаво

By