Мрії збуваються!

Про конкурс «Ой, не ріж косу, бо хорошая!» , який відбувся у Львові 29 травня у рамках фестивалю «Львів стародавній», моя мама випадково дізналася з газети «Львівський замок» ще в березні. А так як ми полюбляємо всілякі конкурси, то подали заявку на участь моєї сестрички, щоб перевірити, чи збуваються мрії.

Львів після багатоденних дощів зустрів нас сонячною погодою, своєю старовинною красою, ароматом кави і гарним настроєм. Свято відбувалося у Шевченківському гаю, офіційна назва – Музей народної архітектури і побуту. Участь у конкурсі взяли понад 100 красунь з довгим волоссям, а з Дніпропетровської області наша Даринка була одна.

Під звуки старовинних мотивів на співочому полі Шевченківського гаю довгокосі красуні демонстрували свої виплекані коси. Задивитись було на що! Найтовстіша коса конкурсу сягнула 20 сантиметрів у діаметрі, найдовша – 182 сантиметри… Щодо вікових категорій, то наймолодшій з учасниць ледве виповнилось 11 місяців (довжина волосся 20 см), а найстаршій пані – 79 років (коса довжиною 126 см). Даринка у своїй категорії від 0 до 6 років увійшла у п’ятірку довгокосих дівчат (волосся має 83 см) і зараз ще більше полюбляє свої коси і мріє в наступному році знову поїхати до Львова.

Участю у конкурсі ми не обмежилися – побували на міжнародному фестивалі середньовічної культури «Львів стародавній», який повернув учасників і глядачів в атмосферу XV століття, епоху розквіту міста. До програми фестивалю увійшли: лицарський турнір, демонстрація ремесел, дегустація середньовічної кухні, виступи середньовічних вітчизняних і іноземних гуртів, демонстрація середньовічних ігор, феєричні фаєр-шоу. На святі ходили прекрасні дами у середньовічному одязі і хоробрі лицарі в обладунках та з озброєнням. Враження незабутнє!

Мало хто знає, що процес отримання керосину з нафти був винайдений у Львові Яном Зегом і Ігнасієм Лукасевичем. Як і сама керосинова лампа. На честь цього і був встановлений у Львові пам’ятник.

Хочу всім побажати, щоб не боялися мріяти, бо мрії збуваються.

Источник: Марія Шубна

Можливо, Вам буде цікаво

By