Стихія випробовує на витривалість.

Таких аномальних явищ, якими випробовує природа людство цьогоріч, не було тисячу років. Природа мститься людині за недбале ставлення, змушує задуматися.

Новомосковці теж відчули на собі гарячий подих лісових пожеж, які вирували з 3-го по 8-е серпня у Новомосковському державному військовому лісгоспі.

Прокуратурою Дніпропетровської області було порушено кримінальну справу проти директора відомства Анатолія Міцкана за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки.

Станом на 9 серпня пожежу вдалося зупинити, але сили, які були задіяні для її ліквідації, залишаються на чергуванні.

Стихія випробовує на витривалість.Як повідомив помічник начальника управління МНС України у Дніпропетровській області полковник Олександр Дмитерко ситуація стабілізувалась і знаходиться під контролем. Пожежу ліквідовано, залишились окремі осередки. В основному це низові пожежі, так звана подушка лісу, яка місцями сягає 20-30 сантиметрів. Верхову пожежу повністю ліквідовано. На жаль, є вітер, і найменша іскра може спричинити загоряння. Ведеться цілодобове спостереження за лісовими масивами за допомогою авіації: два гелікоптери та літак по черзі піднімаються над лісом і фіксують ділянки загоряння, щоб у разі необхідності спеціальними приладами з водою залити їх.

Напоготові також чекають пожежні автомобілі. На допомогу рятувальникам дніпропетровського регіону прибули їх колеги із Кіровоградської, Харківської, Запорізької та Полтавської областей. Всього у ліквідації пожежі задіяно 58 одиниць техніки та 262 працівників МНС, 24 одиниці техніки та 575 осіб Міністерства оборони, 7 одиниць техніки та 18 працівників Держкомлісгоспу.

За словами Олександра Михайловича, масштаби пожежі підрахують спеціалісти. За попередніми даними вигоріло 320 гектарів, з них 120 – знищено верховою пожежею. Збитки вогнем нанесено суттєві, і чи відродиться колись спалений ліс – питання риторичне. Не скоро зможуть грибники приїхати сюди як колись, щоб насолодитися тихими осінніми ранками і порадувати себе улюбленим заняттям – так званим тихим полюванням.

Тихо і моторошно зараз у лісі, лише звук пожежних машин час від часу прорізує мертву тишу, щоб доставити до місця загоряння воду.

На сьогодні не називається причина цієї масштабної катастрофи у новомосковсьму лісі. Ведеться слідство, яке має встановити винних. Та треба дякувати рятувальникам, які ризикуючи власним життям подолали стихію, зберігши спокій жителів не лише селищ Гвардійського і Черкаського, а й інших населених пунктів району.

Можливо, Вам буде цікаво

By