Вiд Донецька – до Львова

Небагато серед нас знайдеться сміливців долати тисячі кілометрів заради хорошого самопочуття та покращення фізичного стану. А от в учасників щорічного легкоатлетичного пробігу «Схід-Захід» інша думка з цього питання. Люди різного віку та професій об’єдналися заради однієї мети – пропаганди здорового способу життя і присвятили цей захід загальнонаціональному святові – Дню Незалежності України. За словами командора пробігу Євгена Шабанова, 71-річного прихильника спортивного бігу, колишнього шахтаря з 40-річним стажем роботи, крім зміцнення фізичного здоров’я, дуже важливим є об’єднання двох регіонів країни – Сходу та Заходу.

Стартували учасники марафону з центру м. Донецька від пам’ятника видатному землякові Сергієві Бубці, що є досить символічним для спортсменів. Серед марафонців – «діти війни», 11 гірників-пенсіонерів, 5 металургів, студентська молодь, лікарі, науковці.

Учасникам марафонського кидка необхідно здолати 1500 кілометрів за маршрутом

Донецьк – Дніпропетровськ – Київ – Житомир – Вінниця – Хмельницький – Тернопіль – Львів. За словами Євгена Шабанова, мета марафонців зрозуміла кожному, як і впевненість, що лише політики ділять нашу країну навпіл. – Нехай тільки метеорологи у прогнозах погоди поділяють Україну на регіони, ми ж всі – українці, країна наша – єдина, і ніяким політикам не вдасться роз’єднати народ. Та й спорт – це дуже важливо сьогодні, коли навкруги безліч таких «принад», як спиртне чи наркотики. – Якщо хоч одна молода людина приєднається до нас, або ми запалимо її бажанням надати перевагу спорту перед тютюном та пивом, я буду щасливий, – сказав гість з убіленими сивиною скронями.

Від гостинних жителів міста марафонці отримали хліб-сіль, побажання вдалого пробігу та вчасного прибуття до місця призначення.

– Цей марафон ініційований Партією регіонів та підтриманий на найвищому рівні, – сказав Микола Солошенко, – до того ж, він приурочений до ювілею нашої країни – 20-й річниці Незалежності України. Впевнений, що новомосковська молодь, яка зустрічала на головній площі міста спортсменів, заздрила сивочолим ветеранам, які мають таку прекрасну фізичну форму. Думаю, що не лише в нашому місті, а й у інших регіонах, де бігтимуть марафонці, їх так само радо та привітно зустрічатимуть жителі. Україна у нас одна, і вона неділима, що доводять не політичні баталії, а такі спортивні заходи, як сьогогоднішній, -зазначив Микола Павлович. Принагідно народний депутат привітав жителів міста з наступаючим святом – днем народження незалежної держави, побажавши всім стабільності та процвітання.

Зустрічав марафонців і секретар міської ради Борис Мазур, який запросив їх і наступного року не оминати наше місто, пообіцявши при цьому, що Новомосковськ підтримає цю ініціативу і обов’язково приєднається до такої хорошої справи. – Наступного разу побіжимо разом з вами, – запевнив командора пробігу Борис Васильович.

Під звуки оркестру 194-го понтонно-мостового загону покидали центральну площу міста 45 марафонців, пообіцявши 24-го серпня відсвяткувати День Незалежності разом із жителями Львова.

Можливо, Вам буде цікаво

By