Невтомний дослідник історії Новомосковська

У субботу 11 січня пішла з життя видатна людина, невтомний дослідник історії Новомосковська Джусов Анатолій Боніфатійович.

Досягнувши пенсійного віку, Анатолій Боніфатійович присвятив своє життя історико-краєзнавчій дослідницькій роботі. Вже багато років ввів пошукову роботу у Державному архіві Дніпропетровської області, наукових фондах історичного музею, науковій бібліотеці. Вагомий вклад Анатолій Джусов зробив для нашого міста, відтворивши історію існування Новомосковська більш цілістно. Знайдені ним свідчення лягли в основу написаних книг „Історія Новомосковська, 2003 р. та „Історичні памятники, імена та памятки Новомосковська, 2006 р.

Як дослідник, неодноразово приймав участь у роботі науково-практичних конференцій. Його доповіді на теми з історії Новомосковська оприлюднені в наукових збірниках цих конференцій. Джусов був ініціатором і одним з організаторів Першої Новомосковської науково-практичної конференції «Історія міста Новомосковська, його околиць та поселень нижньої течії річки Самара», яка відбулась у 2005 році. Його доповідь перед науковцями-істориками Дніпропетровська, Запоріжжя, Львова, Києва була додатково розглянута спеціально створеною комісією із фахівців-істориків. Спираючись на його докази, комісія запропонувала міськраді прийняти уточнену дату заснування міста Новомосковська -1576 рік. У 2006 році дату заснування міста затверджено на сесії міської ради.

Усі, кому пощастило знати Анатолія Джусова і працювати разом з ним, навіки будуть шанувати память про людину, безмежно віддану своїй справі.

Нехай пухом буде йому земля, а світла память про Анатолія Боніфатійовича та його безцінний вклад в історію міста назавжди залишиться в серцях усіх новомосковців.

Источник: ТРК Самарь

Возможно Вам будет интересно

От