Неоголошена війна

Відповідно до Указу Президента 2014 рік визначено роком учасників бойових дій на території інших держав. Напередодні 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану в Новомосковському краєзнавчому музеї ім. Петра Калнишевського відбувся вечір памяті воїнів-афганців «Неоголошена війна», на якому з воїнами-інтернаціоналістами зустрілися представники міської влади і учні навчальних закладів.

З історичних даних нам відомо, що війна в Афганістані тривала довгі десять років, в два рази довше, ніж Велика Вітчизняна Війна, війна ніким і нікому не оголошена. Євгеній Волинець два роки служив в Афганістані, був старшиною протитанкової батареї. Про події майже тридцятирічної давності згадує не охоче, адже відголоски війни досі в памяті.

Сьогодні про Афганську війну пишуть книги, створюють фільми, організовують різні заходи і виставки. Школярі, окрім знайомства з учасниками Афганської війни мали можливість роздивитися різні експонати часів війни, обмундирування солдат та їх особисті речі. Байдужим не залишився ніхто.

Битви закінчуються, а от історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але спогади ще довго будуть тривожити наше покоління, адже війни ніколи не минають безслідно.

Источник: ТРК Самарь

Можливо, Вам буде цікаво

By