До дня народження Тараса

Мистецтво нашого народу бере свої витоки з сивої давнини, з традицій, що передавалися із покоління в покоління. З під талановитих рук майстрів самодіяльного гуртка «Самара» народжуються неповторні витвори народного мистецтва.

В Україні багато символів, в яких вишивка відіграє велику роль, наприклад, вишитий рушник неодмінний атрибут традиційних народних свят.

[youtube=www.youtube.com/watch?v=Yhw4NGmqkME]

В той же час окремо мова йде про вишиванки та різні обрядові сорочки, які вже давно перестали бути просто одягом, а перетворилися в культурне надбання народу України. Ця національна святиня символізує собою духовне багатство, високу мудрість та особливий звязок, який не переривається віками. Ольга Іванівна, одна з майстринь гуртка «Самара», розповіла нам, наскільки кропіткою є праця народних умільців.

Виставка майстрів самодіяльного гуртка «Самара» проводиться кожного року в Шевченківські дні, адже як і Кобзар, вишивані рушники та сорочки є безперечним символом України. Майстрині гуртка дуже полюбляють творчість Кобзаря і шанують його память.

Тарас Шевченко оспівується в народній творчості, про нього складають перекази, вигадують прислівя та приказки. Його збірка «Кобзар» відома на весь світ, тож не дивно, що справжні цінителі творчості поета, колекціонують її. Серед них і голова товариства «Просвіта» Емма Шаповал.

Спадщина Кобзаря великий скарб, який ми маємо плекати і передавати з покоління в покоління, вивчаючи його творчість та поглиблюючи свої знання.

І став для нас Шевченко заповітом,

Безсмертним, як саме людське життя,

Ми будем славить перед цілим світом,

Живе й святе Шевченківське імя.

Источник: ТРК Самарь

Можливо, Вам буде цікаво

By