Програма Пульс: На українців чекають нові податки, підвищення цін і зменшення соцвиплат

Верховна Рада змінила державний бюджет на цей рік і ухвалила антикризовий закон.

Місія Міжнародного валютного фонду, яка відвідала Україну, вважає: головне спасіння для української економіки – це викорінення корупційних схем, які щоразу переходять від старої влади до нової. Влада обіцяє, що такі закони теж будуть, але розпочати вирішила із перекроювання державного бюджету.

Рівень доходів та видатків зменшили на понад 20 мільярдів гривень. Дірка в бюджеті все одно залишається – майже 70 мільярдів гривень.

Тепер окремі галузі платитимуть більше – підвищено акцизи на тютюн та алкоголь, автомобілі та мотоцикли, дизельне пальне, збільшили оподаткування постачальникам ліків. Зросте рента за розробку корисних копалин.

Крім того, відтепер усі фізичні та юридичні особи платитимуть додатковий збір, купуючи валюту. Що точно торкнеться практично всіх українців – це подорожчання природного газу та зростання комунальних тарифів.

У нас немає іншого виходу, як сказати Україні правду: в сьогоднішніх умовах ми зобовязані підняти тарифи на енергоносії для того, щоб не збанкрутувала країна , – наголосив Арсеній Яценюк.

Якщо газ для теплової енергетики подорожчає на 40 відсотків, то тарифи на тепло зростуть принаймні удвічі – підрахував колишній міністр житлово-комунального господарства Анатолій Кучеренко. Платитимуть люди по-новому, а якість послуг залишиться старою, – каже він.

Загалом фінансування урізали усім центральним органам влади.

Платню бюджетникам і пенсії заморозять на поточному рівні – вони зростатимуть тільки на рівень інфляції, аби компенсувати зростання цін. А пенсії, які перевищують 10 тисяч гривень, будуть оподатковувати. Частково знизили і допомогу при народженні дитини.

Тим часом Міжнародний валютний фонд пообіцяв відновити кредитування України, адже нова влада почала виконувати його вимоги. Перша позичка може надійти вже у квітні, а у прогнозі російської Вищої школи економіки, жити з затягнутими поясами українцям доведеться не надто довго. За умови втілення необхідних реформ, вже з наступного року експерти очікують поступового економічного росту України.

Источник: ТРК Самарь

Можливо, Вам буде цікаво

By