Приватні та державні ЖЕКи: плюси і мінуси комунальної системи

На місце державних житлово-експлуатаційних контор, які погано виконують свої обов'язки, мають прийти приватні ЖЕКи. Чиновники планують запровадити експеримент: приватні контори будуть на конкурсних умовах конкурувати з комунальними.

В місті Новомосковськ на Дніпропетровщині приватні ЖЕКи працюють вже більше року. За цей час вони встигли довести до ладу приблизно 20% міського житла.

Щоправда, за цей успіх місцеві мешканці заплатили найвищим в області тарифом на житло – він у два з половиною рази вищий, ніж в обласному центрі.

Працюють у Новомосковську за визначеною схемою: власник квартири підписує із приватним ЖЕКом угоду про надання послуг.

Згідно з документом, ЖЕК повинен прибирати під'їзд і двір, обслуговувати усі мережі що знаходяться у під'їзді і підвалі, забезпечувати відсутність тарганів, щурів та інших шкідників, чистити і ремонтувати вентиляційні шахти, ремонтувати під'їзд і дах, утримувати у належному стані усі споруди у дворі тощо.

Втім, це стандартна схема роботи ЖЕКу будь-якої форми власності. Єдина відмінність – тарифи, які у 2,5 рази більші, ніж по області. Єдина перевага приватних фірм – можливість заробляти на “додаткових” послугах.

Більш менш вдалих експериментів із приватними комунальниками в Україні набереться з десяток. Як правило, це невеликі містечка, де є лише один ЖЕК, який обслуговує порівняно невелику кількість багатоповерхівок не старших за 40 років.

Тому нині для невдоволених роботою державного ЖЕКу є лише два виходи – або постійно скаржитися керівництву міста, або створювати товариства співвласників багатоквартирних будинків.

Чиї послуги краще використовувати – державних ЖЕКів чи приватних, розбиралася ТСН.варта.

Источник: TCH.ua

Можливо, Вам буде цікаво

By