Не проходьте мимо

Про амброзію полинолисту знають, напевне, всі мешканці нашого району. Нагадую, що цей карантинний бур'ян американського походження для жителів України є небезпечним через три основні причини. По перше, це шкода для сільського господарства: при великій засміченості поля може повністю загинути урожай будь-якої сільськогосподарської культури. По-друге, амброзія полинолиста є причиною важких алергічних захворювань багатьох людей. По-третє, з амброзією в боротьбі за вологу і грунтову поживу не може конкурувати жодна місцева рослина, а тому в сприятливих умовах нашого краю вона витісняє корисні для нас рослини, лишаючи нас високопродуктивних кормових угідь і запасів цінних лікарських трав.

У відповідності з законом України „Про карантин рослин”, всі власники і користувачі землі незалежно від її призначення зобов'язані вести з амброзією нещадну боротьбу: косити, виполювати, виривати з корінням. Але найефективніший засіб – хімічний. В роздрібній торгівлі є достатня кількість ефективно діючих гербіцидів. Наприклад, раундап, ураган, вулкан, арсенал та інші.

Надзвичайно спекотна погода при наявності в грунті достатньої кількості вологи викликали інтенсивний ріст амброзії. Зараз її можна побачити скрізь: на вулицях і садибах населених пунктів, узбіччях доріг, по берегах водоймищ, на різних пустирях та інших необроблюваних землях. Є всі підстави стверджувати, що амброзія реально загрожує нашому добробуту і нашому здоров'ю. А тому головне зараз полягає в тому, щоб не допустити її цвітіння і утворення насіння. І зробити це можливо лише нашими спільними зусиллями. Серед нас не повинно бути байдужих до власного здоров'я, добробуту і рідної природи. Ніхто не повинен бути спокійним спостерігачем, коли поблизу його оселі, на прилеглій вулиці, біля магазину, в тому чи іншому місці рідного краю буяє амброзія.

Звертаюсь до Вас, мешканці району і міста , не проходьте мимо, знаходьте можливість знищити хоча б декілька стебел амброзії, пам'ятаючи про те, що кожне з них може посіяти до 80 тисяч насінин! Задумайтесь, що розумніше – сьогодні знищити одну рослину амброзії, чи наступного року мати справу з її багатотисячним потомством?

Источник: П.М.Сидорчук,Державний інспектор з карантину рослин Новомосковського МРП

Можливо, Вам буде цікаво

By