Обережно! Отруйний гриб!

Щороку в Дніпропетровській області складається загрозлива ситуація у зв’язку із отруєннями населення дикорослими грибами.

Невміння відрізнити їстівні гриби від отруйних, неуважність при збиранні, неправильне приготування деяких видів грибів – усе це призводить до отруєнь.

Особливо небезпечні бліда поганка, сморжі, мухомори та несправжні опеньки.

Через 8-10 годин після вживання цих грибів виникає біль у животі, нудота, що переходить у блювання. У важких випадках порушуються функція печінки, уражаються нирки.

Майже всі смертельні і тяжкі отруєння пов’язані з вживанням найбільш отруйного гриба – блідої поганки, яка дуже схожа на шампіньйони, сироїжки, а також на зеленичку.

Аманітотоксин – найсильніша отрута з усіх токсичних речовин рослинного походження, дуже стійка і не розпадається в процесі відварювання чи висушування.

Необхідно пам’ятати: отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. У разі отруєння грибами або при підозрі на отруєння, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. До приходу медичного працівника потрібно якомога швидше промити шлунок. Цю процедуру повторюють декілька разів, доки вода не стане чистою.

Також необхідно пам’ятати, що навіть їстівні гриби, які ростуть біля промислових підприємств, фермерських ланів, трас та залізничних колій накопичують в собі отруйні речовини, та стають небезпечними для здоров’я людини.

Слід утримуватись від збирання пластинчастих грибів, особливо молодих екземплярів, будова та малюнок яких не достатньо виражені. Також купуючи невідомо де зібрані гриби у приватних осіб, є ризик отримати важке отруєння. Тож вибір за вами.

Можливо, Вам буде цікаво

By